Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin ( KMÜ) basın sitesini yaklaşık iki senedir düzenli olarak takip ediyorum. Ve Üniversitemizin Basın Yayın ve Halkla ilişkiler brimini tebrik ediyorum.

2013 yılında 360 haber üreterek büyük bir başarıya imza atan basın bölümü 2014 yılında yine aynı performansı göstererek 334 haberle performansını korudu. Özverili ekip çalışmasının bir örneğini sergileyen birimin basın adına ödüllendirilmesi kanaatindeyim.

Basın Bülteni bir müessesenin , bir işletmenin , bir eğitim kurumunun sesidir. Ne kadar çok ses verirse o kadar kolay anlaşılır. Hazırlanan basın bültenleri ile çalışmalarını suya atılan taş misali geniş kitlelere duyurur.

KMÜ Basın brimi takdire şayan bir performans sergiliyor. Üniversitedeki yenilik ve gelişmeleri , ödül ve başarıları , bilimsel araştırmaları , tanıtım faliyetlerini , misafirleri , üniversite bünyesindeki etkinlikleri bülten haline getiren brim Kurumsal Kimliğin ve başarının ön plana çıkması için gereken gayreti gösteriyor.

Evet bu çalışma model alınmalı ve uygulanmalı. Teknoloji çağının nimetlerini doyasıya yaşadığımız şu günlerde kurumlar , işletmeler , firmalar basın bültenleri ile başarıyı çok kolay yakalayabilirler.

Basın bültenleri internet ortamında ve yazılı basında en iyi temsilcinizdir. Sizi daha anlaşılır hale getirir ve geri dönüşümü sayesinde kurumsal kimliğinizi ve kalitenizi olumlu yönde etkiler.

Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nin başarılı çalışmalarını değerli basın birimi ekibi ile takip etmeye devam edeceğiz..

www.fatihbircan.com

Fatih Bircan - Eğitimci Yazar