banner464

Çerkezköy Müftüsü Tuna: "projelerimiz Stk’ları Harekete Geçirecek"

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Müftüsü Yusuf Tuna, projeleri ile sivil toplum kuruluşlarını harekete geçireceklerini söyledi.Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi Müftülüğü’nün 3. İstişare Kurulu Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan...

Çerkezköy Müftüsü Tuna: "projelerimiz Stk’ları Harekete Geçirecek"

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Müftüsü Yusuf Tuna, projeleri ile sivil toplum kuruluşlarını harekete geçireceklerini söyledi.Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi Müftülüğü’nün 3. İstişare Kurulu Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan...

27 Kasım 2014 Perşembe 09:58
44 Okunma
Çerkezköy Müftüsü Tuna:
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Müftüsü Yusuf Tuna, projeleri ile sivil toplum kuruluşlarını harekete geçireceklerini söyledi.

Tekirdağ’ın Çerkezköy İlçesi Müftülüğü’nün 3. İstişare Kurulu Toplantısı yapıldı. Toplantıda konuşan Çerkezköy İlçe Müftüsü Yusuf Tuna, "Bizler Çerkezköy için daha iyi neler yapabiliriz diye düşünüyoruz. İlçe Müftülüğü olarak oluşturduğumuz istişare kurulumuz kurulduğundan bu güne kadar iyi çalışmalar sergiledik. Ancak çok daha iyi işlerinde yapmamız gerektiğine inanıyorum. Bu nedenle istişare kurulumuzun çalışma guruplarını oluşturacağız. Çalışma gurupları toplantı yürütme kurulumuz başkanlığında toplanarak yaptıkları çalışmalar hakkında bilgiler verecek. Her çalışma gurubunun bir başkanı ve bir başkan yardımcısı olacak ve beşer kişiden oluşacaktır. Her çalışma gurubunun da çalışma alanları ayrı ayrı olacak. Her çalışma gurubu kendi alanında proje geliştirecek ve çalışmasını öyle yapacak. Bizim üreteceğimiz projelerimiz sivil toplum kuruluşlarını harekete geçirecektir" dedi.

Konuşmasında toplumun her kesimine ulaşmayı hedeflediklerine dikkat çeken Müftü Tuna, "Bizim hedefimiz birlik ve beraberliğimizi meydana getirmek ve ortak aklı ortaya koymak. Toplumun her kesimine ulaşmak için birlikte çalışacağız. Bir araya gelmek demek bir birimizi anlamak demektir. Bu nedenle birlikte yapacağımız çalışmalarla ilçemizdeki maneviyat gücünü çok daha yukarılara çıkaracağız" ifadelerini kaydetti.

Müftü Tuna’nın ardından konuşan Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay, Çerkezköy İlçe Müftülüğü’nün çalışmalarını takdirle karşıladığını ifade ederek, çalışmaları dolayısıyla Müftü Yusuf Tuna’yı ve İstişare Kurulunu tebrik etti. Kaymakam Kubilay, "Müftülüğümüzün bu çalışmaları Türkiye’ye örnek olacak bir proje olacağına inanıyorum. İstişare Kurulunun sivil toplum kuruluşlarıyla birlikte çok katılımlı olmasının da önemli olduğunu düşünüyorum. İlçemiz bir sanayi kenti ve hızlı bir göç alıyor. Bu nedenle ilçemizde binlerce işçi çalışıyor. İlçemizde bu yıl öğrenci artışı yüzde on iki oldu. Bu nedenle ilçemizin her alanda çok daha iyi yerlere gelmesi için çalışacağız. Birbirimize her zaman paylaşıcı yaklaşım içinde olmalıyız. Kaymakamlık olarak bunu önemsiyoruz. Kaymakamlık olarak sizlere desteğimiz artarak devam edecektir. Yapacağınız çalışmalar nedeniyle sizleri tebrik ediyorum, ilçemize hayırlı uğurlu olsun" diye konuştu.

Yorumlar