banner464

Çerkezköyspor’a Yeni Teknik Direktör

Tekirdağ Süper Amatör Lig’de mücadele eden Çerkezköyspor Teknik Direktörlüğü’ne Ayhan Kaynak getirildi.Çerkezköyspor Başkanı Ahmet Korkmaz basın toplantısı düzenleyerek, teknik direktör değişikliğine gittiklerini açıkladı. Korkmaz,...

Çerkezköyspor’a Yeni Teknik Direktör

Tekirdağ Süper Amatör Lig’de mücadele eden Çerkezköyspor Teknik Direktörlüğü’ne Ayhan Kaynak getirildi.Çerkezköyspor Başkanı Ahmet Korkmaz basın toplantısı düzenleyerek, teknik direktör değişikliğine gittiklerini açıkladı. Korkmaz,...

28 Kasım 2014 Cuma 11:13
12 Okunma
Çerkezköyspor’a Yeni Teknik Direktör
Tekirdağ Süper Amatör Lig’de mücadele eden Çerkezköyspor Teknik Direktörlüğü’ne Ayhan Kaynak getirildi.

Çerkezköyspor Başkanı Ahmet Korkmaz basın toplantısı düzenleyerek, teknik direktör değişikliğine gittiklerini açıkladı. Korkmaz, Ergün Uncuoğullarından’ın istifası ile boşalan teknik direktörlük görevine Ayhan Kaynak’ın getirildiğini bildirdi.

Süper Amatör Lig’de mücadele veren tüm takımların birbirini yenebilecek güçte olduğunu söyleyen Ahmet Korkmaz, "Geride kalan 5 haftanın ardından lider ile aramızda 4 puan fark oluştu. 3 puanlı sistemde bu fark önemli değil. Önümüzdeki hafta Malkara Belediyespor ile deplasmanda karşı karşıya geleceğiz. Malkara’dan Çerkezköy’e galibiyetle döneceğimize inanıyorum. Bundan sonra puan kaybına tahammülümüz yok" ifadelerini kullandı.

Konuşmasına takım içerisindeki son durum hakkında bilgi vererek devam eden Korkmaz, Kapaklıspor maçının ardından Teknik Direktör Ergun Uncuoğullarından’ın istifasını yönetime sunduğunu belirterek, "Hocamız istifa ettiğini bize iletti. Kendisi ile beş yıldır birlikte çalışıyoruz. Bu süre içerisinde Çerkezköyspor’a yeri geldiğinde teknik direktör, yeri geldiğinde idari menajer yeri geldiğinde ise kulüp müdürü olarak hizmet verdi. Çerkezköyspor’un ayakta kalmasında büyük emekleri olmuştur. Takım olarak geldiğimiz noktada kendisinin bir sorumluluğu bulunmuyor, başarısız sonuçlar nedeniyle de kendisini hiçbir zaman sorumlu tutmadık. İstifa sürecinde de herhangi bir şekilde müdahalem olmamıştır. Kendisine Çerkezköyspor’a şimdiye kadar yaptığı hizmetler nedeniyle teşekkür ediyorum. Bundan sonra Çerkezköyspor’a Genel Menajer olarak hizmet edecektir" dedi.

Uncuoğullarından’ın istifasının ardından teknik direktör arayışlarına başladıklarını, detaylı arama sonucunda yeni teknik direktörlerini bulduklarını anlatan Korkmaz, "Gerek ilde gerekse bölgemizde teknik direktör arayışlarımız oldu. Bununla ilgili çok titiz bir çalışma gerçekleştirdi. Yaptığımız çalışmaların ardından hem futbolcu hem de teknik direktör olarak Türk futboluna hizmet vermiş Ayhan Kaynak ile anlaşmaya vardık. Takımımız için hayırlı olmasını diliyorum" açıklamasını yaptı.

Çerkezköyspor’un yeni teknik Direktörü Ayhan Kaynak ise, Çerkezköyspor’da göreve başladığı için mutlu olduğunu belirterek, "Beni takımın başına getiren Başkan Ahmet Korkmaz’a teşekkür ediyorum. Futbolcu bir aileden geliyorum. Futbolculuk yaşantımın ardından teknik direktör olarak görevlerde bulundum. 2010-2011 sezonunda Ofspor’da alt yapı teknik sorumlusu olarak görev yaptım, ardından İstanbul Süper Amatör Lig ekiplerinden Çıksalınspor’u çalıştırdım. Bazı dönemler, çalışmaya ara verdim. Şimdi de Çerkezköyspor’da görev yapacağım" diye konuştu.

Hedefi olan bir takıma geldiğini söyleyen Kaynak, Çerkezköyspor’u hak ettiği noktaya getirmek için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti.

Yorumlar