banner464

Eğitim Kampüsü Okul Bekliyor

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Kaymakamı Metin Kubilay, Eğitim Kampüsünün okul beklediğini ifade ederek hayırseverlere çağrıda bulundu.Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’ın öncülüğünde Çerkezköy’e kazandırılacak olan ‘Eğitim...

Eğitim Kampüsü Okul Bekliyor

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Kaymakamı Metin Kubilay, Eğitim Kampüsünün okul beklediğini ifade ederek hayırseverlere çağrıda bulundu.Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’ın öncülüğünde Çerkezköy’e kazandırılacak olan ‘Eğitim...

27 Ekim 2014 Pazartesi 10:17
52 Okunma
Eğitim Kampüsü Okul Bekliyor
Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesi Kaymakamı Metin Kubilay, Eğitim Kampüsünün okul beklediğini ifade ederek hayırseverlere çağrıda bulundu.

Çerkezköy Kaymakamı Metin Kubilay’ın öncülüğünde Çerkezköy’e kazandırılacak olan ‘Eğitim Kampüsü’ projesi ile ilgili çalışmalar ve gelinen son durum Çerkezköy Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda masaya yatırıldı. Kaymakam Metin Kubilay, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Erdoğan ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürlerinden İrfan Danışman ile birlikte düzenlediği basın toplantısı ile ‘Eğitim Kampüsü Projesi’ hakkında bilgi verdi. Kaymakam Kubilay, Eğitim Kampüsü’nün bir an önce başlatılması için yoğun bir çalışma yaptıklarını belirtti.

Eğitim Kampüsü projesi ile ilgili açıklamalarda bulunan Kaymakam Metin Kubilay, "15 Ağustos itibariyle hayata geçirmek için Çerkezköy’e kazandıracağımız Eğitim Kampüsü üzerinde yoğun bir çalışma yapmaktayız. Milli Eğitim Müdürlüğümüzle birlikte her gün üzerinde çalıştık ve çalışmalarımızda sürüyor. Şu an çalışmalarımızı tamamladık. Kampüsümüzün yeri hazır. Bizim önceliğimiz eğitim diyoruz. Ambar Dere mevkiinde yapılacak olan Eğitim Kampüsü yerimiz 133.5 dönümdür. Bu yer hazine alanı. Milli Eğitim’e tahsisi yaptık. Burada doğalgaz da hazır. Çocuklarımızın geleceğini düşünmekten başka bir düşüncemiz yok" dedi.

Eğitim Kampüsü’ne iki yıl içerisinde okul yapılması gerektiğinin altını çizen Kaymakam Kubilay, "Bu konuda tüm Çerkezköy halkımızın buna dikkatini çekmek istiyoruz. Bu tesise iki yıl içinde okul yapılması süresi verildi. Eğer iki yıl içinde buraya okul için kazma vurulmaz ise bu güne kadar yapılan tüm girişimler sil baştan tekrarlanacak ve bu da büyük bir zaman kaybı olacak. Bu nedenle buraya bir an önce bir okul yapılması gerekiyor. Süre şubat ayı başında başladı ve şu an 15 aylık bir süremiz var. Bu nedenle bu Eğitim Kampüsü bölgesine bir okul inşaatı başlarsa süre duracak. Hayırsever iş adamlarımızı bu bölgeye okul yapmaya davet ediyoruz" çağrısında bulundu.

Çerkezköy’e Eğitim Kampüsü kurulması için büyük bir emek harcadıklarını da vurgulayan Kaymakam Kubilay, Çerkezköy’ün sanayi kenti olması nedeniyle devamlı artan nüfusuna paralel olarak öğrenci sayısında da büyük bir artış olduğunu kaydetti.

Kaymakam Metin Kubilay’ın konuşmasının ardından İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İrfan Danışman, Eğitim Kampüs’ü projesi hakkında sunum yaptı.

Yorumlar