Ergene Belediyesi’nden Sokak Hayvanlarına Beslenme Parkı

Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Tekirdağ’a bağlı Ergene Belediyesi, hizmet çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek, sokak hayvanlarına beslenme parkı projesini hayata geçirdi.Ergene Belediyesi’nin...

banner491
Ergene Belediyesi’nden Sokak Hayvanlarına Beslenme Parkı
banner567
Sosyal belediyecilik anlayışıyla çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Tekirdağ’a bağlı Ergene Belediyesi, hizmet çalışmalarına bir yenisini daha ekleyerek, sokak hayvanlarına beslenme parkı projesini hayata geçirdi.

Ergene Belediyesi’nin Velimeşe Önerler yolu üzerinde Hayvan Besleme Parkı hazırlıkları devam ederken konuyla ilgili açıklamada bulunan Veteriner Ahmet Sezer, "Ergene Belediyesine bağlı ekipler tarafından insanlarla uyum içinde yaşayamayan ve sahipsiz ihbar edilen sokak hayvanları toplanarak, tüm işlemleri yapıldıktan sonra ilk aşamada besleme parkına bırakılıyor. Bu kapsamda yemek şirketleriyle anlaşılarak fazla yemek atıkları toplanıp bu minik dostlarımıza her gün düzenli olarak götürülürken, fabrikaların günlük süt, yoğurt gibi üretim fazlası ürünleri de hayvanların beslenmesi için değerlendiriliyor" dedi.

Sezer, ayrıca sahipsiz hayvanların denetim altında tutulması, her türlü sağlık ve barınma ihtiyaçlarının uzmanlar gözetiminde sağlanması, ilçenin modern kent yapısına dönüşebilmesi için bu tür hizmet çalışmalarının ilçe sınırları içerisinde yaygınlaşacağına vurgu yaparak, "Esenler Mahallesinde bulunan barınak tadilat işleri devam ediyor. Belirli bölgelere yerleştirilmek üzere toplamda 50 adet suluk ve yemlik kapları minik dostlarımız için monte edilerek,10 adet suluk ve yemlik kabı deneme amacıyla belirlenen bölgelere yerleştirildi. Bir adet besleme aracı ve bir adet toplama aracımızla ilçemiz genelinde bulunan tüm sokak hayvanlarına sahip devam edeceğiz. Ergene Belediyesinin sokak hayvanlarına yönelik başlattığı bu hizmetin tüm belediyelere örnek olacağına inanıyorum" ifadelerini kaydetti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590