Ergene Zabıtası, Pazarın Tezgah Alanlarını Belirledi

Tekirdağ’a bağlı Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe sınırları içerisindeki semt pazarlarının tezgah yerlerinin belirgin olması için çizim çalışmalarına başladı.İlçe genelinde belirlenen pazar alanlarının...

banner491
Ergene Zabıtası, Pazarın Tezgah Alanlarını Belirledi
banner567
Tekirdağ’a bağlı Ergene Belediyesi Zabıta Müdürlüğüne bağlı ekipler, ilçe sınırları içerisindeki semt pazarlarının tezgah yerlerinin belirgin olması için çizim çalışmalarına başladı.

İlçe genelinde belirlenen pazar alanlarının çizim ve ölçüm çalışmalarını hız kesmeden sürdüren Ergene Zabıtası, haftanın her günü değişik mahallelerde kurulan pazar yerlerinin çizimini yaparak, herhangi bir karışıklık olmaması için tezgah alanlarını numaralandırıyor.

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Zabıta Müdürlüğü ekipleri, "Pazar alanlarında düzeni sağlamak amacıyla numaralandırma ve çizim çalışmalarımız devam etmektedir. Numara ve çizim çalışmaları sayesinde vatandaşlarımızın kaç numaralı tezgahtan mal aldıklarını bilmesi huzur ve güvenin sağlanması açısından önem taşımaktadır. Seyyar pazarcılar için kendi alanları içinde düzenli bir yapı oluşturularak yer tartışmaları da çalışmalarımız sayesinde son bulacaktır" dedi.

Ayrıca ekipler, Ergene Esnaf ve Sanatkarlar Derneği ile iş birliği çalışmalarını sürdürerek Sağlık Mahallesi ve Yeşiltepe Mahallesinin pazar yerlerinin ve pazar levhalarının güncelleme çalışmalarının yapıldığını ifade etti.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner619

banner612

banner590