Hayrabolu’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları

Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.İlçenin Alpullu Caddesinde yapılan törende Kaymakam Tamer Orhan günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, kişilerin hayatında olduğu gibi milletlerin hayatında önemli...

banner491
Hayrabolu’da Cumhuriyet Bayramı Kutlamaları
banner567
Tekirdağ’ın Hayrabolu ilçesinde Cumhuriyet Bayramı coşkuyla kutlandı.

İlçenin Alpullu Caddesinde yapılan törende Kaymakam Tamer Orhan günün anlam ve önemini belirten konuşmasında, kişilerin hayatında olduğu gibi milletlerin hayatında önemli aylar, haftalar ve günlerin olduğunu belirterek, "Bu tarihleri önemli kılan neden bu günlerde yaşanan ve milletlerin hayatlarında dönüm noktası olan hadiselerdir. İşte 29 Ekim 1923 tarihi de milletimiz için Birinci Dünya Savaşından sonra hasta adam olarak vasıflandırılan, artık paylaşılmak ve parçalanmak hesabı yapılan bir milletin küllerinden yeniden doğarak hür ve bağımsız milletler ailesinin şerefli bir üyesi olarak çağın gerektirdiği Cumhuriyet İdaresi ile yeniden tarih sayfasında yer almasının ve düşmanlarına bunun ebedi olacağının gösterildiği bir tarihtir" dedi.

Öğrencilerin okuduğu şiirler ile devam eden programda okullar arası düzenlenen şiir, kompozisyon, resim ve satranç yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödülleri protokol üyeleri tarafından verildi.

Törene, Hayrabolu Kaymakamı Tamer Orhan, Garnizon Komutanı Piyade Kıdemli Albay Atila Özvar, Hayrabolu Belediye Başkanı Fehmi Altayoğlu, daire müdürleri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, gaziler, şehit aileleri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

banner559

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner576

banner581