banner464

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya: "temiz Çevre İçin Birlik Olmalıyız"

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, temiz çevre için belediye başkanından valisine, sivil toplum kuruluşundan basınına kadar herkesin birlik olması gerektiğini söyledi.Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, TESKİ’nin Genel Kuruluna katıldı. Genel Kurul’da...

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya: "temiz Çevre İçin Birlik Olmalıyız"

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, temiz çevre için belediye başkanından valisine, sivil toplum kuruluşundan basınına kadar herkesin birlik olması gerektiğini söyledi.Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, TESKİ’nin Genel Kuruluna katıldı. Genel Kurul’da...

26 Kasım 2014 Çarşamba 17:41
53 Okunma
Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya:
Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, temiz çevre için belediye başkanından valisine, sivil toplum kuruluşundan basınına kadar herkesin birlik olması gerektiğini söyledi.

Tekirdağ Valisi Ali Yerlikaya, TESKİ’nin Genel Kuruluna katıldı. Genel Kurul’da yaptığı konuşmada, çevre konusuna dikkat çeken Vali Yerlikaya, çevre temizliği konusunda birlik olunması gerektiğini, eğer birliktelik sağlanırsa başarıya ulaşılacağını belirtti.

Belediye Kültür Merkezi’nde Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak başkanlığında gerçekleştirilen toplantıda, çevre konusunda atılacak adımların arkasında olduğunu vurgulayan Vali Yerlikaya, toplumun seçtiklerinin, devletin, sivil toplum kuruluşlarının bu konularda yapılan çalışmalara her zaman destek vermesi gerektiğini belirterek, "Her noktada öncü olan bu meclise önemli görevler düşmektedir. Bunlardan en önemlileri içme suyu, katı atık depolanması ve nicelikli kömür yakmama ile ilgili tavrınızı gözden geçirmemektir. Malkara kömürü bizim kömürümüzdür. Oranın kömürü bizim evladımız gibidir. Ama kendi evladımız yanlış bir davranış yapıyorsa biz onu sahiplenmeyiz ıslah ederiz. Doğalgazcıların da savunucusu değilim. Ama şehrin göbeğinde bu sorun varsa konuşulmalıdır. 2 yıl burada eski vali konağında oturdum. Şimdi şehrin girişinde oturuyorum ve yürüyüş yapmayı da çok seviyorum. Şehir içerisinde böyle temiz bir hava yok. Siteler doğalgazı yakmıyor. Belediye bu konuda karar alırsa doğalgazla ilgili sitelere yönelik takvim çıkarırsa ben de bunun arkasında olurum. İl Çevre Kurulundan karar alın ben çıkarayım. Temiz çevre için birlik olmalıyız. Belediyenin toplum yararına aldığı kararların her zaman arkasındayım. Devlet olarak, belediye olarak hep beraber iyi bir yol yakaladık. Basında zaman zaman farklı sesler çıksa da yüzde 90 oranında basın da bu yoldadır. Batı arıtma tesisi konusunda 26 milyon TL’yi kurtarmak için belediye başkanımızla birlikte danıştaya itiraz edeceğiz. Şehrin valisi, belediye başkanı, milletvekillerimiz, sivil toplum kuruluşlarımız olarak bu paraya ihtiyacımız olduğunu söyleyeceğiz. Dolayısıyla toplumuz için çalışan TESKİ ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın başarılı olmasını diliyorum. Şehrin iyi yerlere gelmesini sağlayacak konularda beyan verme yetkimiz vardır. Toplantıya bizi de davet eden Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayarak’a teşekkür ederim" dedi.

Vali Yerlikaya’nın konuşmasının ardından TESKİ Genel Müdürü Prof. Dr. Halim Orta’nın sunumu ve genel kurul gündeminin oylanması ile toplantı son buldu.

Yorumlar