Kazımkarabekir İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü arasında imzalanan protokol çerçevesinde Halk Eğitim Merkezi tarafından tekvando kursu açıldı. Kurslara katılan sporcular, Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonunda düzenlenen kuşak sınavına katıldı.

Bir üst kemere yükselmek için ter döken sporculardan sınavı başarılıyla tamamlayanlar bir üst kuşağa terfi ettiler.

İlçedeki tekvando kurslarına katılan sporcuların yeni kuşakları ise düzenlenen törenle verildi. Sporcular yeni kuşaklarına kavuşmanın sevincini yaşarken, aileleri de miniklerin mutluluğuna ortak oldular.

Düzenlenen törene katılan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, “ilçemizdeki öğrencilerin akademik gelişiminin yanında sportif olarakta gelişimlerine önem veriyoruz. İlçe Gençlik Spor Müdürlüğü ve hocaları bu konuda bizlere destek oluyorlar. Kendilerine teşekkür ediyoruz. Çocuklarını spora yönlendiren anne babalara da ayrıca teşekkür etmek istiyorum. Halk Eğitimi Merkezimiz diğer kurslarda olduğu gibi sportif kurslarda da her yaştan bütün vatandaşlarımıza ulaşmaya çalışıyor. Bu gayretlerinden dolayı ayrıca tebrik ediyorum. Bir üst kuşağa geçen sporcu öğrencilerimizi ve onları yetiştiren hocamız Mahmut Samet Biçer’i kutluyor, başarılarının devamını diliyorum” dedi.

Kuşak takdim edilmesi ve hatıra fotoğrafının çekilmesi ile tören sona erdi.

Törene İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Eryiğit, ilçe Gençlik Spor Müdürü Şakir Çolak, Halk Eğitimi Merkezi Müdür Yardımcısı Özgür Yusuf Karataş, antrenörler ile veliler katıldı.

Tekvandocular Yeni Kuşaklarına Kavuşmanın Mutluluğunu Yaşadı Foto Galeri: Tekvandocular Yeni Kuşaklarına Kavuşmanın Mutluluğunu Yaşadı