Tekvandonun Yıldızları Karaman’da Buluştu Foto Galeri: Tekvandonun Yıldızları Karaman’da Buluştu

Gençlik ve Spor Bakanlığı Spor Hizmetleri Genel Müdürlüğü Spor Faaliyetleri Daire Başkanlığı’nın 2023 yılı faaliyet takviminde yer alan 2023 Osman Bayrakdar Anadolu Yıldızlar Ligi (ANALİG) Sezonu Tekvando 2. Grup müsabakalarının Karaman etabı 9 ilde 180 sporcunun katılımı ile Merkez Spor Salonu’nda düzenlenen açılış töreni ile başladı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan açılış töreninin ardından kızlar 148 santimetre ve erkekler 152 santimetre müsabakalarına geçildi. Sporseverlerinde yoğun ilgi gösterdiği müsabakalarda kızlar 148 santimetrede Azra Büğdüz birinci, Cansu Bundancamuk ikinci, Ayşenur Karakoç ve Sedanur Kalkan üçüncü oldu. Erkekler 152 santimetrede de Mustafa Kemal Aytürk birinci, Berke Ömer Geyik ikinci, Demir Balaban ve İbrahim Can Ceylan üçüncü olan sporcular oldu.

Dereceye giren sporculara madalyaları ise Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü Spor Şube Müdürü Ufuk Aktaş ve Merkez Spor Salonu Tesis Amiri Erdal Gül tarafından verildi.

3 Ağustos Perşembe günü kızlar ve erkekler kategorilerinde yapılacak final maçlarının ardından tamamlanacak müsabakalar sonunda kategorilerinde dereceye giren sporcular 8-11 Ağustos 2023 tarihleri arasında Konya’da düzenlenecek yarı final müsabakalarına katılmaya hak kazanacak.