KMÜ ile YSYD iş birliğiyle Türkiye’de ikamet eden göçmen, sığınmacı ve şartlı mültecilere meslek edindirmek amacıyla düzenlenen ‘Temel Gastronomi ve FastFood Hizmetleri Kursu’ sona erdi. 13 katılımcının yer aldığı kursta hem teorik hem uygulamalı olmak üzere toplam 448 saatlik eğitim verildi.

Sürekli Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezi (SEM) tarafından yürütülen eğitim programının başarıyla tamamlanmasının ardından sertifika töreni düzenlendi. Törene, Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Nevzat Aydın ve Prof. Dr. Serkan Ada, SEM Müdürü Prof. Dr. Sefa Usta, üniversite personeli, eğitmenler ve kursiyerler katıldı.

Kursiyerlerle bir süre sohbet eden Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı daha sonra katılımcılara başarı sertifikalarını takdim etti. Mesleki eğitimlerle gençlerin geleceğe umutla bakmalarını sağladıklarını vurgulayan Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı şunları söyledi: “6 aylık bir eğitim programının sonunda 13 kursiyerimiz yeni bir mesleğe adım atmış oldular. Bu eğitim sonunda kursiyerlerimiz dünyanın pek çok ülkesinde rahatlıkla çalışabilecek birikime kavuştular. Kendilerini bu alanda geliştirmek isteyen kursiyerlerimizin önümüzdeki dönemlerde çok daha iyi konumlara geleceklerine inanıyorum. İnsanların hayatlarına değer katan böyle eğitimlerin gerçekleşmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma teşekkür ederim.”