Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Yunus Gürbüz’den YKS’de Büyük Başarı Foto Galeri: Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrencisi Yunus Gürbüz’den YKS’de Büyük Başarı

Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda (YKS) büyük bir başarıya imza atarak eşit ağırlık alanında ilk 500 öğrenci arasına giren Karaman Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Yunus Gürbüz, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı ziyaret ederek başarısının sevincini paylaştı.

17-18 Haziran tarihlerinde yapılan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda eşit ağırlık alanında ilk 500 öğrenci arasına giren Karaman Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencisi Yunus Gürbüz büyük bir başarıya imza attı.

İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ı Okul Müdürü Bülent Karademir, Müdür Yardımcısı İbrahim Duran, Bilişim Teknolojileri Öğretmeni Hakan Atçeken ve Rehberlik Öğretmeni Fatih Dinç ile birlikte ziyaret eden Yunus Gürbüz başarı öyküsünü anlattı.

Okul Müdürü Bülent Karademir, elde edilen başarıya ilişkin İl Müdürü Çalışkan bilgiler verdi.  Bülent Karademir, “Okulumuz Yenilenebilir Teknolojileri Alanından mezun olan Yunus Gürbüz eşit ağırlık puanı ile Türkiye genelinde ilk 500 öğrenci arasına girdi. Eşit ağırlık ham puanı ile 315’incisi, eşit ağırlık yerleştirme puanı ile 419’uncusu oldu.” dedi.

“Başarının anahtar kelimesi çok çalışmak.”

Elde ettiği başarının sırrının anlatan Yunus Gürbüz, emeklerinin karşılığını almanın güzel bir duygu olduğunu ifade etti. Gürbüz, “12’nci sınıfta her gün düzenli bir şekilde çalıştım. İlk AYT deneme sınavında hiç matematik neti çıkaramadım.  Düzenli ve disiplinli çalışmam sayesinde sınavda 40 sorunun 36'sını doğru cevaplayarak bir anlamda emeğimin karşılığını aldım. Başarının anahtar kelimesi çok çalışmak.” diye konuştu.

Günde 7-8 saat çalışarak başarıyı yakaladığının altını çizen Yunus Gürbüz, kendine inanan herkesin başarılı olabileceğini söyledi. Bilişime ilgisi olduğunu belirten Gürbüz, Boğaziçi Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri ile eğitim hayatına devam etmeyi planladığını sözlerine ekledi. 

“YKS’de ilk 500’de 4 öğrencimiz, ilk 1000’de 9 öğrencimiz ve ilk 2 binde 26 öğrencimiz başarı sıralamasında yer aldı.”

Öğrencilerin akademik sosyal, kültürel ve sportif alanda elde ettiği her başarının kendilerini mutlu ettiğini ifade ederek sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Yunus Gürbüz’ü başarısından dolayı tebrik etti. Mehmet Çalışkan, “Karaman olarak öğrencilerimizin sosyal, kültürel ve sportif alanda kazanmış olduğu başarılarla dolu bereketli bir yılı geride bırakıyoruz.  Bu yıl 4 Haziran'da gerçekleştirilen Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezî sınavda iki öğrencimiz tam puan almayı başardı. Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda ise ilk 500’de 4 öğrencimiz, ilk 1000’de 9 öğrencimiz ve ilk 2 binde 26 öğrencimiz başarı sıralamasında yer aldı. Öğrencilerimizin elde ettiği her başarı bizleri çok mutlu ediyor. Yunus’un YKS’deki başarısı da bizim için gurur vesilesi oldu. Yunus’un önünde uzun bir yol var. Bu yolda ilerlerken kendisini geliştirmeyi ve gelecekte yapacağı meslekte en iyisi olmak için çok çalışmayı ihmal etmesin. Öğrencimizi ve öğrencimize yol gösteren, destek olan ailelerinizi, öğretmenlerinizi ve idarecilerinizi ayrı ayrı tebrik ediyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaret, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın başarılı öğrencileri ödüllendirmesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.