Yusuf Ziya Öniş Stadyumunda oynanan karşılaşmanın orta hakemliğini Enver Aydın yaptı. Aydın'ın yardımcılıklarını Çanakkale Bölgesinden B Klasman yardımcı hakemi Tuncay Ercan ve Kocaeli Bölgesinden B klasman yardımcı hakemi Mehmet Ali Vardar yaptı. Maçın 4.Hakemi ise Kocaeli Bölgesinden: Sait Tuzcu oldu. Gözlemci olarak ise Muharrem Yılmaz görev aldı.
Temsilcimiz sahaya, Hayurllah Mert Akyüz, Apler Tursun, Mete Yıldız, Ahmet Furkan Özcan, Anıl Batın Aydın, Anıl Gözütok, Erdem Dikbasan, Ömer Faruk Gümüş, Kadir Kaan Yurdakul, Artun Akçakın ve İbrahim Can Köse ilk 11'i ile çıktı. Rakip Sarıyerspor ise Özkan Karabulut, Sedat Dursun, Barış Başdaş, Tarık Çamdal, Hakan Özmert, Atakan Müjde, Cuma Melize, Ali Dere, Saruhan Fındıkçı Uğurcan ve Taha Dönmez 11'i ile sahada yerini aldı.

 Temsilcimiz karşılaşmanın ilk düdüğü ile birlikte maça etkili başladı. Birçok net fırsattan yararlanamayan Karaman Futbol Kulübü rakip Sarıyer spor ‘un kalesini abluka altına aldı. 3 puan parolası ile sahaya çıkan kırmızı beyazlılar etkili ataklarından bir türlü aradığı golü bulamadı. Sarıyer spor ‘un ataklarını ise savunmadan püskürtmeyi başardı. Dakika 40 da kontra atağa çıkan Sarıyer spor ceza sahsında yerde kalan Hakan Özmert takımına penaltı kazandırdı. Penaltıyı da kullanan Özmert topu filelere gönderdi ve durumu 1-0'a getirdi. Golün ardından baskını artıran Sarıyer spor dakika 45'de ikinci golü de Saruhan Fındıkçı'nın ayağından buldu ve temsilcimiz Karaman Futbol Kulübü soyunma odasına 2.0 mağlup girdi.
Teknik Direktör Cihan Erdil ikinci yarıya herhangi bir oyuncu değişikliği yapmadan başladı.

2-0 geride olmanın verdiği baskı ile kendi yarı alanına kapanan temsilcimiz Karaman Futbol Kulübü, savunma yapmaya ev sahibi ekip ise baskı yapmaya devam etti. Temsilcimiz savunmada hata yapmadan kontra atak şansı aramaya başladı. Yoğun baskıları kıran temsilcimiz oyuna ortak oldu ve rakip kalede gol arayışlarını sürdürdü.  Kırmızı beyazlı ekip ne yapsa da rakip kalede aradığı golü bulamadı ve İstanbul deplasmanından 2-0 mağlup ayrıldı.
Temsilcimiz Karaman Futbol Kulübü 31 Ocak Çarşamba günü saat 14:00’da Yeni Karaman Stadyumu’nda Düzcespor ile karşılaşacak.