Türkiye Kadınlar Hentbol 1. Ligi B grubundaki temsilcimiz Karaman Minik Atılım Spor Kulübü bugün lig maçı için gittiği Bolu deplasmanında maç sonrasında saldırıya uğramıştı. Saldırıyla ilgili kulüpten yapılan resmi açıklamada bu olayın peşini bırakmayacakları ve takipçisi olacakları duyuruldu.

Karaman Minik Atılım Spor Kulübü yönetimi tarafından yapılan açıklamada, " Bolu Belediye Spor Kulübü ile 1.lig Kadın Hentbol takımımızın oynamış olduğu maçın bitiminde Bolu Belediye SK antrenörleri önce teknik ekibimize fiziksel saldırıda bulunurken, taraftarların da sahaya inmesi sonucu saha karışmıştır. 
Rakip takımın antrenörleri ve taraftarları sporcularımıza ve teknik ekibimize şiddette bulunmuştur. Sporcularımızın ve ekibimizin koridora kaçmaya çalışması sonucunda ekibimiz koridorda da saldırıya uğramıştır. Takımımız 1 saat boyunca soyunma odasında mahsur kalarak çıkamamış ve dışardaki takım aracımıza da ayriyeten saldırı girişiminde bulunulmuştur. 
Olay esnasında sporcularımızın belirli bölgelerine aldıkları yumruk ve tekme darbeleri sonrası bazı sporcularımız bayılmış ve hastaneye kaldırılmıştır. 
Biz Karaman Minik Atılım Spor Kulübü olarak bir kadın takımının başında antrenör olan insanların ve kadın takımını destekleyen taraftarların başka bir kadın takımına bu denli sözlü ve fiziki saldırılarını kınıyoruz. Bu olayın peşini bırakmadan takipçisi olacağımızı kamuoyuna duyuruyoruz. Gerekli yerlerin gerekli işlemleri yapacağına güvenimiz sonsuzdur.  SON OLARAK SPORDA ŞİDDETİ VE KADINA ŞİDDETİ  KINIYORUZ" dendi.