Türkiye’de 61 şubesi olan Türk Kadınlar Birliği’nin (TKB) Karaman Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı M. Aynan Çolakoğlu tarafından 18 Mayıs 2024 Cumartesi saat 15.30’da Karaman Kent Otel’de bir kutlama programı düzenlenecek.

Kent Otel’in ev sahipliğinde yapılacak olan programda; Duygu Horzum’un kurucu ve sahibesi olduğu Duygu Dans Sporları Spor Kulübü’nden zeybek gösterisi, Ozan Ali Aksoy tarafından müzik dinletisi, Nazif Kara Köfte, Kokoreç, Gral Lokma ismiyle bir Karaman markası olan Nazif Kara’nın lokma tatlısı ikramı ve 100’üncü Yıl Pastasının kesilmesi, teşekkür belgelerinin verilmesi ve kitre bebek yapımı sanatçısı Filiz Sertan ile ebru, vitray ve resim sanatçısı Aynan Çolakoğlu’nun eserlerinden oluşan resim sergisi var.

Türk Kadınlar Birliği Karaman Şube Yönetim Kurulu Başkanı Aynan Çolakoğlu 100’üncü Yıl Kutlama programı öncesinde “Türkiye’nin ilk kadın derneği Türk Kadınlar Birliği 1924 yılında Nezihe Muhiddin öncülüğünde kurulmuştur. 100’üncü yılına kavuşan Türk Kadınlar Birliği’nin amacı Türkiye’de kadınlar ve erkeklerin toplumsal, ekonomik ve sosyal eşitlik içinde yaşamalarını istemektir. Önce sağlık sonra huzur ve hakla, hukukla adaletli yaşamak, insanlığın hakkıdır. Dünden bugüne taşıdığımız değerleri bugünden yarına taşımak dileğimizle sevgi ve saygılar” diyerek derneğin kuruluşundan bugüne emeği geçenlere de şükranlarını sundu.