Yapılan açıklamaya göre, T10X kullanıcıları artık manuel olarak pin girmek yerine yüz tanıma yöntemiyle oturum açabilecekler.

Türkiye genelindeki 23 bini aşkın T10X sürücüsü, yeni güncellemeyle birlikte aracın bilgi eğlence ekranındaki uygulamaları tam ekran ve farklı renk temalarıyla kullanabilecekler. Ayrıca, kullanıcılar için profil bazlı kişiselleştirme hafızası da sunulacak, böylece farklı kullanıcılar için özelleştirilmiş ayarlar hatırlanabilecek.

Güncelleme aynı zamanda iklimlendirme planlaması özelliğini de getiriyor. Artık T10X kullanıcıları, iklimlendirme programlarını istedikleri gün ve saat için önceden planlayarak yolculuğa başlamadan önce kabin ısısını istedikleri seviyeye getirebilecekler.

Trumore uygulaması üzerinden yapılacak siparişlerde de kolaylık sağlanacak. Mart ayı boyunca, en donanımlı versiyonu olan T10X V2 uzun menzil için özel ödeme seçenekleri sunulacak ve kullanıcılar siparişlerini hemen ve çekilişsiz olarak alabilecekler.

Güncelleme öncesinde "Yenilik Elçisi" olarak belirlenen 400 kullanıcı tarafından denenen yeni yazılım, kullanıcı geri bildirimlerine göre geliştirilerek tüm T10X'lere tanımlandı.