Türkiye'nin ve birçok yerinde olduğu gibi Karaman’da da Filistin yararına etkinlikler düzenleniyor. TOKİ Anadolu Lisesinin öğretmenleri, öğrencileri ve velileri anlamlı bir etkinliğe imza atarak ÇEDES (Çevreme Duyarlıyım, Değerlerime Sahip Çıkıyorum) Projesi kapsamında kermes etkinliği düzenledi. Kermesten elde edilen gelirler ise Filistin yararına kullanacak.

TOKİ Anadolu Lisesinde düzenlenen etkinliğe katılan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan,  Okul Müdürü Akif Veli Külcü’den bilgi aldı. Külcü, “TOKİ Anadolu Lisesi olarak Filistin halkının ihtiyaçlarını bir nebzede karşılamak adına öğretmen, öğrenci velilerimizle birlikte kermes etkinliğini düzenledik. Hayır kermesimize katkıda bulunan herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

TOKİ Anadolu Lisesi idareci, öğretmen, öğrenci ve velileri düzenlendikleri kermesten dolayı tebrik eden İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Gazze'de bir insanlık dramının yaşandığına dikkat çekti.

Mehmet Çalışkan, “Gazze’de zulüm gören, evleri, okulları ve hastaneleri bombalanan Müslüman kardeşlerimize bir nebze de destek olabilmek adına TOKİ Anadolu Lisemizin veli, öğretmen ve öğrencilerinin el ele vererek kermes düzenlemesi bizleri mutlu etti. Düzenlenen kermeste emeği geçenlere, destek olanlara teşekkür ediyor; Filistin’de yaşanan vahşetin bir an önce son bulmasını istiyoruz.” diyerek sözlerini tamamladı.

3421