Torunları Mevlana’yı Unutmadı Foto Galeri: Torunları Mevlana’yı Unutmadı

Hz. Mevlana’nın Karaman’dan Konya’ya gidişinin 795 yılı münasebetiyle düzenlenen 5. Sevgi ve barış yürüyüşü Hz. Mevlana’nın 22. Kuşaktan torunun Esin Çelebi Bayru’nun katılımıyla bugün Karaman’dan yola çıktı.

Yol güzergâhında Sümer mahallesinden geçtikleri sırada İbrahim Bey İlk ve Ortaokulu’nun öğrencilerinin sürpriziyle karşılaştılar.

Öğrenciler katılımcılara hazırladıkları yollukları ve Hz. Mevlana’ya yazdıkları mektupları takdim ettiler. Katılımcıların büyük memnuniyetle karşıladıkları bu sürpriz etkinlikte Okul Müdürü Tugay Koçak,  Esin Çelebi Bayru hanımefendiye ‘Bugün bu yürüyüşü yapacağınızı öğrenince öğrencilerimizle birlikte kadim bir Türk geleneği olan yola çıkana yolluk hazırlama geleneğimizi yeniden yaşatmak istedik. İçine dualarımızı da katık ederek hazırladığımız bu yollukları ve öğrencilerimiz tarafından Hz. Mevlana’ya yazılan mektupları z.Hzcdddddkabul ederseniz bizi ve öğrencilerimizi mutlu edersiniz’ dedi. Katılımcılar İbrahim Bey İlk ve Ortaokulu öğrencilerinin tebessüm ve dualarıyla Konya’ya uğurlandı.