Kaza, dün saat 18.20 sıralarında Fenari Mahallesi Kazımkarabekir Paşa Caddesi üzerinde meydana geldi.

Edinilen bilgiye göre, yolda seyir halinde olan otomobil sola dönüş almak istediği esnada arkasından gelen motosikleti görmedi. Dönüş alan otomobile çarpan motosiklet sürücüsü ve yolcu konumundaki kişi çarpışmanın şiddetiyle yere düştüler.

Motosikletin hızının yavaş olması nedeniyle sürücü ile yolcu kazadan yara almadan kurtulurken, motosiklette ve otomobilde maddi hasar oluştu.

KAZA ANI GÜVENLİK KAMERALARINA YANSIDI

Kaza anı ise cadde üzerinde bulunan bir apartmanın güvenlik kamerası tarafından anbean kaydedildi. Görüntülerde otomobil sürücünün arkasından gelen motosiklet sürücüsünün görmeyerek dikkatsiz bir şekilde sola dönüş aldığı ve kazanın yaşandığı gözlemlendi.

BİRÇOK MOTOSİKLET SÜRÜCÜSÜ BU ŞEKİLDE CAN VERİYOR

Motosiklet sürücülerinin cadde, sokak, trafikte ve şehirlerarası yollarda araç sürücüleri tarafından fark edilmemesi ölümlü kazaları da beraberinde getiriyor. Araç sürücülerinin bu dikkatsizliği motosiklet sürücülerinin adeta canına kast ediyor.

Otomobil sürücülerinin trafikte anlık dönüşleri motosiklet sürücülerinin yaralanmamasına veya ölümüne sebebiyet veriyor.