TÜMTAL Mesleki Alanlarını Tanıttı Foto Galeri: TÜMTAL Mesleki Alanlarını Tanıttı

15 Temmuz Aktekke Meydanında düzenlenen programa İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Önder Demirkollu, okul müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Programda okulda bulunan Bilişim Teknolojileri Alanı, Elektrik Elektronik Teknolojisi, Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri, Yenilenebilir Enerji Teknolojileri ve Kimya Teknolojileri olmak üzere 5 alanın tanıtımının yer aldığı stantlarda öğrenciler kendi mesleklerini tanıttılar.

Okul Müdürü Bülent Karademir, tanıtım programında bu yıl ilk defa sınavla öğrenci alacak olan Bilişim Teknolojileri ile Endüstriyel Otomasyon Teknolojileri alanları ve halihazırda nitelikli ve sınavlı öğrenci alan Elektrik Elektronik Teknolojisi ile Yenilenebilir Enerji teknolojileri alanları olmak üzere toplam 4 alanda nitelikli ve sınavlı öğrenci almaya başladıklarını belirterek tüm tercih yapacak ve okuldaki mesleklere ilgi duyan öğrencilere geleceklerine yön vermek için tercihlerinde yer vermelerini hatırlattı.

Erasmus projelerinde akredite olan okul öğrencilerine her yıl Avrupa ülkelerine bir ay ve üçer aylık staja gönderdiklerini söyleyen Karademir, kendi mesleğini yurt dışında deneyimlemek isteyen gençlere okula gelmelerini tavsiye etti. Ayrıca Okul bünyesinde kapsamlı bir insansız hava aracı atölyesinin de olduğunu İHA’larla ilgilenen gençleri beklediklerini ekledi.

Tanıtım programında robot ve İHA gösterileri de yer alırken TÜMTAL’ın Teknofest ve MEB robot yarışmalarına katılan ve derece alan robotları da sergilendi.