Milletvekili Osman Sağlam Hastane GES Projesinde İncelemede Bulundu Foto Galeri: Milletvekili Osman Sağlam Hastane GES Projesinde İncelemede Bulundu

Geçtiğimiz ekim ayında Dünya Bankası hibesi ile proje edilen Güneş Enerji Santralinin inşaat sahasında incelemede bulunan Milletvekili Osman Sağlam, ‘’ İlimizi geliştirmek adına güzel adımlar atmaktayız. Bu adımlardan bir tanesi de hastanemizin otopark alanının 4200 metrekarelik kısmına 1590 panelden oluşan yaklaşık 800 KW güç üretimi sağlayacak olan bu proje olacak. Santral tamamlandığı zaman bu sağlık tesisimizin günlük elektrik ihtiyacının büyük kısmını karşılayabilecek duruma gelecek. Aynı zamanda bu proje, otoparkın üzerine inşa edilmiş olmasıyla da yaklaşık 220 araçlık bir kapalı otopark vazifesi görecek. Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde ülkemiz genelinde başlatılan yenilenebilir enerji kaynakları reformu ile ülkemiz, Avrupa’da ilk beşe, Dünya’da ise ilk on ikiye girmiş durumda. Projemizin Karamanlı vatandaşlarımıza ve sağlık camiamıza hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

Karaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Serkan Yurdakul’dan projeler ve hastane hakkında bilgiler alan Osman Sağlam, incelemelerinin ardından hastaneden ayrıldı.