TÜMTAL’ın Erasmus Projesi Başarıyla Tamamlandı Foto Galeri: TÜMTAL’ın Erasmus Projesi Başarıyla Tamamlandı

Proje kapsamında 2 öğrenci Avusturya’da 90 günlük Erasmus+ uzun dönem staj yaparken, 1 öğrenci Lübnan’da, 5 öğrenci Avusturya’da ve 11 öğrenci de Portekiz’de Erasmus+ kısa dönem staj faaliyetlerini gerçekleştirdiler.

Aynı zamanda proje kapsamında 4 öğretmen de Erasmus+ işbaşı eğitim faaliyetini Avusturya’da gerçekleştirirken, Hollanda’da çalışan Qalbic isimli firmanın yöneticisi Muhammet Bilgiç okula uzman daveti faaliyeti kapsamında davet edilmiş ve 2 günlük atölye çalışmaları gerçekleştirilmiştir. 

Proje kapsamında 19 öğrenci yurt dışında staj yapma imkânı bulurken 4 öğretmen de yurt dışında işbaşı eğitim faaliyeti gerçekleştirmiştir.

Temizel Ünlü Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi müdür Mustafa SELÇUK; Mesleki Eğitimde AB Entegrasyonu 2022 Erasmus+ projesi ile birçok öğrenci ve öğretmenin mesleki yeterliliğini ve dil yeterliliklerinin yanında kişisel becerilerini de arttırdıklarını belirtirken; Türkiye’de Mesleki Eğitimde Erasmus+ akreditasyonuna sahip çok az sayıda okul olduğunu belirterek ilimiz ve öğrencilerimiz için benzersiz bir şans olduğunu ifade etti. Projenin çok verimli geçtiğinin altını çizen SELÇUK, Proje kalitesini her geçen gün daha ileriye taşıyarak yeni ülkeler ve yeni staj imkanları arayışımız devam etmektedir dedi.