Çemişgezek’te Sürü Yönetimi Kursu Açıldı

Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde ’Sürü yönetimi elemanı’ kursu açıldı.Çemişgezek İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İş-Kur İl Müdürlüğü’nün organizasyonunda ’Sürü yönetimi...

banner491
Çemişgezek’te Sürü Yönetimi Kursu Açıldı
banner567
Tunceli’nin Çemişgezek ilçesinde ’Sürü yönetimi elemanı’ kursu açıldı.

Çemişgezek İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü ve İş-Kur İl Müdürlüğü’nün organizasyonunda ’Sürü yönetimi elemanı’ kursu açıldı. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından uygulamaya konulan, çobanlığı cazibeli bir meslek haline getirmeyi amaçlanan ’Sürü yönetimi elemanı’ kursuna çok sayıda başvuru yapıldı. Eğitim alan kursiyerlere teşvik amacıyla İş-Kur tarafından günlük 20 lira ücret ödeneceği kursa yoğun başvuru olunca, 50 kursiyer, noter huzurunda çekilen kuralarla belirlendi. Halk Eğitim Merkezi bünyesinde açılan 120 saatlik kurs sonunda başarılı kursiyerlere sertifika verileceği belirtildi.

Çemişgezek’in hayvancılık açısından çok önemli bir potansiyeli barındırdığını belirten Çemişgezek Kaymakamı Soner Kırlı, "Açılan bu kursun hayvancılığın kalitesini daha da çok artıracağını düşünüyorum. Sürü yönetimi elemanlığının cazibeli bir meslek haline getirilmesi, bu alanda da istihdamın oluşturulması, Hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımızın teknik ve uygulama kapasitelerinin gelişmesi, hayvancılıkta elde edilen verimin arttırılması adına açılan kursu çok önemli buluyorum. İnşallah düşündüğümüz gibi verimli sonuçlarla karşılaşırız" dedi.

Yorum yapabilmek için üye girişi yapmanız gerekmektedir.

Üye değilseniz hemen üye olun veya giriş yapın.

SIRADAKİ HABER

banner535

banner581