Türk Büro Sen Ailesi Arabaşı Gecesinde Bir Araya Geldi Foto Galeri: Türk Büro Sen Ailesi Arabaşı Gecesinde Bir Araya Geldi

Düzenlenen geceye Türk Büro Sen Genel Başkan Yardımcıları Nebi Yay, Özkan Ulupınar ve Sami Çam ile Karaman Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Önder Demirkollu katıldı.

Gecende konuşma yapan İl Temsilcisi Celalettin Kutbay katılımcılara teşekkür ederek şunları kaydetti:

“Ülke olarak geçirdiğimiz bu zor günlerde kamu çalışanlarının hakkını her platformda savunan, “bizim ilkemiz Önce ülkemiz” anlayışı ile memurun tek gerçek destekçisi, 31 yıllık mücadelemiz göz bebeğimiz Kamu-Sen çatısı altında sizleri burada görmekten onur duyuyorum. Koltuk için menfaat için değil ülke için, Memurun başının dik olması için, refah için, liyakat için mücadele veren tüm teşkilatımızı canı gönülden kutluyorum.

Kamu Görevlilerinin bütün özlük haklarında yapılacak iyileştirmeleri ve yılın ilk yarısı için yapılan zammın yeterli olmadığını, seyyanen yeni bir iyileştirmenin yapılmasını istiyor ve Türkiye Kamu-Sen olarak bu haklı mücadelemizi sürdürüyoruz.

Mücadelemizin en üst seviyeye çıkması için bütün kamu görevlilerinden destek bekliyoruz 2023 yılında yapılacak olan toplu sözleşme masasına oturmaya talibiz. Bu anlamlı birlik ve beraberlik gecesine bizleri kırmayıp teşrif ettiğiniz için teşekkürler.”

“ALT KADEMEDEKİ MEMURLARIMIZ İÇİN SEYYANEN EK ZAM VE REFAH PAYI VERİLMESİ ŞART OLMUŞTUR”

Türk Büro Sen Genel Başkan Yardımcısı Sami Çam ise, onurlu mücadele için bütün vatanı karış karış gezerken bugün Karaman’da bulunmaktan mutluluk duyduğunu dile getirdi.

Çam, “Türk Büro-Sen olarak hizmet kolumuzdaki tüm memurlarımızı özlük ve mali haklarımız için verdiğimiz mücadele aşikardır. Memurlarımızın bugün Banka Promosyonuna muhtaç olmasının sebebi bu yetkili ama etkisiz Sendikanın masada memurların haklarını savunmamasıdır. Kendilerinin yıllardır %3, %4 gibi düşük zam oranlarına imza atması sebebiyle bugün bütün memurlarımızın alım gücü düşmüştür. Aralık ayı itibariyle Hazine ve Maliye Bakanlığı Bütünleşik Kamu Mali Yönetim Bilgi Sistemi’nden aldığımız verilere göre bu sistemden maaş alan 2.700.000 kişiden, 590.003 memur ve 263.462 sözleşmeli çalışanın maaşları 10.000 TL’nin altındadır. Maaşları 10 Bin TL’nin altında kalan memurlarımız ve kamu görevlilerimiz için ayrı bir düzenleme yapılarak, maaşları artırılmalıdır. Yaşanan güncel gelişmeler memurlarımıza ek zam yapılması ve refah payı uygulamasının ivedilikle hayata geçirilmesi gerektiğinin de bir göstergesidir.

Memurlarımıza kira yardımı yapılmalı, giyim yardımları günümüz şartlarına göre güncellenmeli ve yemek yardımları nakden ödenmelidir.

Önümüzdeki dönemde yapılacak olan toplu sözleşmede sizlerin desteğiyle yetkiyi alıp memurun hakkı nasıl savunulur herkese göstereceğiz.

Bizim derdimiz de hayalimiz de Memurun sofrasındaki ekmeği büyütmek. Tüm gücümüzle Genel Başkanımızdan en ücra da olan Temsilcimize kadar her ortam ve şartta mücadeleye devam.

Biz Türk Büro-Sen olarak hizmet kolumuzdaki tüm memurlarımızı özlük ve mali haklarımız için verdiğimiz mücadelede Sendikamız çatısı altında toplanmaya davet ediyoruz. Türk Büro-Sen yetkiye en yakın Sendikadır” dedi.