İki ülke milli takımları arasında geride kalan 14 maçın analizine bakıldığında, Macaristan'ın galibiyet sayısında üstünlüğü bulunuyor. Türkiye ile Macaristan arasında oynanan 8 resmi maçta ise galibiyet sayısı eşit durumda.

Türkiye'nin milli takımı, Macaristan'a karşı resmi maçlarda elde ettiği 4 galibiyetin 3'ünü kazanırken, 3 maçta da rakibine yenildi. Ayrıca, 2 maçta da sahadan beraberlikle ayrıldı.

İki takım arasında geçmişte oynanan önemli karşılaşmalardan bazıları şöyle:

  • 1996 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda Budapeşte'de yapılan maç 2-2 berabere bitti. İstanbul'da yapılan rövanşı ise Türkiye 2-0 kazandı.
  • 2008 Avrupa Şampiyonası Eleme Grubu'nda Türkiye, deplasmanda 1-0, İstanbul'da ise 3-0 galip geldi.
  • 2014 Dünya Kupası Avrupa Elemeleri'nde Budapeşte'de yapılan müsabakada Macaristan, Türkiye'ye 3-1 üstünlük kurarken, İstanbul'daki karşılaşma ise 1-1 sona erdi.

İki takım arasındaki son karşılaşmaların da hatırlanması gerekiyor. 3 Eylül 2020'de İstanbul'da oynanan UEFA Uluslar Ligi maçını Macaristan 1-0 kazandı. Ayrıca, UEFA Uluslar Ligi'nde 18 Kasım 2020'de deplasmanda oynanan karşılaşmayı da Macaristan 2-0'lık skorla galip tamamladı.

Yarınki maç öncesinde futbolseverler, Türkiye ile Macaristan arasında heyecan dolu bir mücadeleye tanıklık etmeyi bekliyor.