Türkiye Şampiyonluğunun Ardından Gözleri Milli Takımda Foto Galeri: Türkiye Şampiyonluğunun Ardından Gözleri Milli Takımda

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu 2024 yılı faaliyet programında yer alan ve Antalya’nın Kemer ilçesinde düzenlenen Türkiye Bocce-Petank Şampiyonasına antrenör Abdullah Şimşek eşliğinde 6 sporcuyla katılan Karaman bocce-petank takımı, Durmuş Ali Atmaca, Esma Sultan Dalkıran ve Büşra Güzel ile altın madalyaya ulaşarak yıldızlar takım kategorisinde Türkiye şampiyonu oldu.

Yeni sezona Türkiye şampiyonu olarak başladıkları için mutlu olduklarını belirten Karaman bocce-petank takımı, yıl içerisinde düzenlenecek ulusal şampiyonlarda bu başarıyı devam ettireceklerini belirttiler.

Türkiye şampiyonluğunun ardından Milli Takım seçmelerine katılmaya hak kazanan Karaman Gençlik ve Spor Kulübü bocce-petank takımı, Kemal Kaynaş Stadyumunda antrenmanlarını sürdürüyor.

Milli Takım seçmelerini başarılı bir şekilde geçmek isteyen sporcular Antrenör Abdullah Şimşek ile birlikte günlük yaklaşık 6 saatlik antrenmanlarla seçmelere hazırlanıyor.

“AZMİMİZİ VE ÇALIŞMALARIMIZI BIRAKMADIK”

Türkiye Bocce Bowling ve Dart Federasyonu Karaman İl Temsilcisi ve Bocce Antrenörü Abdullah Şimşek gazetemizin muhabirine yaptığı açıklamada, “Geçen yıl katıldığımız Türkiye Şampiyonasında finallerde elenerek üzüldük. Ama azmimizi, çalışmalarımızı bırakmadık. Antrenman saatlerimizi 7-8 saatlere kadar çıkararak bu yıl yapılan Türkiye Bocce- Petank Şampiyonasını Türkiye birincisi olarak tamamladık. Önümüzdeki hedeflerimizde Milli Takıma sporcularımızı göndermek istiyoruz. İnşallah yolun sonunda sporcularımız milli takımda başarılarını devam ettireceklerdir” ifadelerine yer verildi.

“ÇALIŞMALARIMIZI SÜRDÜRÜYORUZ”

Takım kaptanı Esma Sultan Dalkıran ise, “Geçtiğimiz hafta düzenlenen Türkiye Bocce-Petank Şampiyonasında hedefimiz olan Türkiye birinciliğini takım halinde elde ettik. Diğer bir hedefimiz olan Milli Takım seçmelerinde seçilebilmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.