TOBB Karaman Fen Lisesi Okul-Aile Birliği yönetim kurulu adına yazılı bir açıklama yapan Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Teknik Bilimler Meslek Yüksekokulu akademisyenlerinden Doktor Öğretim Görevlisi Hanifi Küçüksarıyıldız şunları belirtti;
“İlimizin en başarılı okullarından olan TOBB Fen Lisesi her yıl olduğu gibi bu yılda 2023 YKS sınavında büyük bir başarıya imza atmıştır. Türkiye Yüzyılı vizyonuna yakışır bir şekilde 2023 YKS resmî sonuçlarına göre Sayısal Puan türüne göre Türkiye 481.’si, Sayısal Puan türüne göre Türkiye 791.’si, TYT Türkiye 759.’su Okulumuz öğrencileri olmuştur.  
2023 YKS sınavında Okulumuzun genel başarısı şöyledir; İlk 1 000’de 3 öğrencimiz, İlk 5 000’de 16 öğrencimiz, ilk 10 000’de 27 öğrencimiz, ilk 20 000’de 41 öğrencimiz, ilk 30 000’de 54 öğrencimiz ve ilk 50 000’de 73 öğrencimiz yer almıştır. Öğrencilerimizin bu büyük başarısı Okulumuz yönetimi ve öğretmenlerini, Okul-Aile Birliği Yönetimini ve velilerimizi hem sevindirmiş hem gururlandırmış hem de onurlandırmıştır.
Öğrencilerimizin hayal ederek başladıkları okulumuzdaki eğitim-öğretim sürecini bir başarı hikayesi olarak gerçekleşmesinde emeği geçen başta okulumuzun çok kıymetli öğretmenlerine, okul idaresine ve çalışanlarına, Okul-Aile Birliği Yönetim Kurulu olarak tüm Velilerimiz adına teşekkür ediyoruz. Türkiye Yüzyılı vizyonuna yakışır bir şekilde öğrencilerimizin bundan sonraki hayatlarında milli ve ahlaki değerler ile akademik açıdan bizleri onurlandırmaya ve gururlandırmaya devam edeceğine inancımız tamdır. 
Öğrencilerimizi ve ailelerini başarılarından dolayı tebrik eder, tüm öğrencilerimize bundan sonraki eğitim hayatlarında başarılar dileriz.”