Türkiye’de En İyi Dereceyle Şampiyon Oldu! Foto Galeri: Türkiye’de En İyi Dereceyle Şampiyon Oldu!

27-28 Ocak tarihlerinde Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Bursa ilinde düzenlenen U14 Türkiye Şampiyonasında ilimizi temsil eden 12 yaşındaki ENKA Spor Kulübü sporcusu ve Mümine Hatun Ortaokulu öğrencisi Demet Serçeli, Türkiye’nin en iyi derecesini elde ederek büyük bir başarıya imza attı. 
Bursa’da ilk yarışına katılan Serçeli, yüksek atlama branşında 1.41’lik atlayışıyla hem Türkiye’nin en iyi derecesini elde etti hem de altın madalyanın sahibi oldu. 
Elde ettiği başarısının ardından kendisine yeni hedefler koyan Serçeli, antrenörü Melih Şah Katman ile birlikte Karaman Yeni Şehir Stadyumu kompleksinde bulunan antrenman alanında çalışmalarını sürdürüyor. 
Koyduğu Dünya Şampiyonası hedefi doğrultusunda antrenmanlarını sürdüren Serçeli’nin sıkı çalışması da gözlerden kaçmıyor. 
Türkiye Atletizm Federasyonu tarafından Bursa’da düzenlenen U14 Türkiye Şampiyonasında yarıştığını anlatan Serçeli, 6 aylık çalışmanın ardından 1.41’lik derecesiyle altın madalya kazandığını söyledi. 
Mümine Hatun Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Cansu Uyar tarafından keşfedildiğini ve onun yönlendirmesiyle atletizm sporuna başladığını ifade eden Serçeli, “Beden eğitimi öğretmenim Cansu Uyar’ın yönlendirmesiyle antrenörüm Melih Şah Katman ile tanıştım ve burada atletizmi çok sevmeye başladım” dedi. 
Elde ettiği ilk derecenin kendisi için çok duygusal olduğunu aktaran Serçeli, judo sporuyla ilgilenen abilerini örnek aldığını söyledi. Serçeli, “İki tane abim var ikisi de judocu. İkisinin de çok büyük dereceleri var. Bende onları örnek alıyorum” ifadelerini kullandı. 
“DEMET’İ HER ZAMAN DESTEKLİYORUZ”
Demet Serçeli’nin abisi Samet Serçeli ise, “Demet’in elde ettiği dereceden dolayı onu her zaman destekliyoruz. Değerli hocalarımız, değerli il müdürlerimiz, bize destek veren ENKA Spor Kulübüne ailem adına çok teşekkür ediyorum. Demet, Bursa ilinde düzenlenen Türkiye Şampiyonasında kendi kategorisinde en iyi dereceyi elde ederek Türkiye şampiyonu oldu ve altın madalyayı almaya hak kazandı. Çok teşekkür ediyoruz. İnşallah Allah’ım daha güzel yerleri nasip eder.” şeklinde konuştu.
İlimizde atletizm branşının teknik branşlar üzerinde yoğun bir çalışmanın devam ettiğini belirten Antrenör Melih Şah Katman da konuşmasına şöyle devam etti; “Daha önceki yıllarda U14 yaş grubunda Görkem Arıkan ile başlayan bu yüksek atlama serüvenimiz şimdi de başarılı bir öğrencimiz olan Demet Serçeli ile devam ettiriyoruz. Tabi bizlerin bu başarısında öncelikle Mümine Hatun Ortaokulunda Beden Eğitimi Öğretmeni olarak görev yapan Cansu Uyar’ın okulundaki ders kapsamında keşfedip bizlere yönlendirmesiyle biz öğrencimizin düzenli bir antrenman sistemiyle bu seviyeye gelmesine özen gösterdik. Tabi bu işin birde arka planında bize destek veren yerler var. Bunlar başta Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve sonrasında ENKA Spor Kulübü ve tabi ki olmazsa olmazımız sporcumuzun motivasyonunu sağlan ve ona çok büyük katkı sağlayan bir ailesi var. Ben onlara buradan çok teşekkür ediyorum ve biz şuna inanıyoruz ki keşfedilmemiş birçok çocuğumuz var. Bizler antrenör olarak bu çocuklarımızı devletimizin desteğiyle keşfetmeye devam ediyoruz. Hedefimiz Demet ile İnşallah Görkem abisi gibi onu dünya şampiyonasına doğru bir yolculuğa çıkarmak.”