Tütünsüz Bir Dünya İçin Sen de Bir İz Bırak! Foto Galeri: Tütünsüz Bir Dünya İçin Sen de Bir İz Bırak!

Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre dünyada 1,3 milyar kişi tütün ürünü kullanmaktadır. Dünyada her gün 22 bin kişi bir yılda 8 milyondan fazla kişi tütün ürünü kullanımına bağlı hastalıklar sebebiyle hayatını kaybetmektedir. Bu ölümlerin 7 milyondan fazlası doğrudan tütün kullanımının sonucu iken 1,2 milyondan fazla kişi de tütün ürünü kullandığı için değil, tütün ürünü dumanına maruz kaldığı için hayatını kaybetmektedir. Dünya Sağlık Örgütü tarafından 31 Mayıs tarihi “Dünya Tütünsüz Günü” olarak ilan edilmiştir.

Her yıl Dünya’da olduğu gibi ülkemizde de 31 Mayıs ‘’Dünya Tütünsüz Günü’’ olarak kutlanmaktadır. Bu yılda Sarıveliler Toplum Sağlığı Merkezi olarak tütün ve tütün ürünlerinin zararlarına dikkat çekmek adına ‘’Tütünsüz Bir Dünya İçin Sen de Bir İz Bırak’’ sloganıyla birlikte tuval boyama etkinliği gerçekleştirildi.

Etkinlik sürecinde destek veren Yunus Emre Çok Programlı Lisesi Resim Branşı Öğretmenimize ve katılımlarından dolayı Sarıveliler İlçe Müftülüğü, Sarıveliler İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü, Sarıveliler İlçe Emniyet Amirliği’ne teşekkür ederiz.