İl il TYP kura sonuçları isim listesi 2023 gündemden düşmüyor. Çok sayıda başvuru gelen Toplum Yararına Program (TYP) için il bazlı isim listeleri açıklanıyor. Milli Eğitim Bakanlığı illere göre, TYP kura sonuçlarını açıklamaya başladı. Bu kapsamda Sivas, İstanbul, Ankara gibi illerin TYP kura sonuçları resmen belli oldu. Ancak hala açıklanmayan çok sayıda il mevcut. Bu noktada yeni iş sahibi olmak isteyenler, Karaman, Kırıkkale, Amasya, Trabzon, Adana ve Hatay TYP kura sonuçları isim listesi açıklandı mı, isimler belli oldu mu sorularının cevaplarını araştırıyor. İşte esube.iskur.gov.tr adresinden görebileceğiniz il il TYP kura sonuçları isim listesi...

İL İL TYP KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ 2023

İŞKUR TYP kura sonuçları il il açıklanıyor. Asil ve yedek isim listesi, Valilik veya ilgili kurumun resmi internet sitesi üzerinden paylaşılıyor. Ayrıca TYP kura başvuru sonuçları e-Devlet üzerinden de öğrenilebiliyor.

TYP KURA SONUÇLARI İSİM LİSTESİ NASIL ÖĞRENİLİR?

İlk önce başvuru yaptığınız ilin Valilik veya kurum sitesini kontrol edebilir, sonrasında e-Devlet'ten T.C. Kimlik numaranızla sorgulama yapabilirsiniz. İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne başvuru yaptığınızda o şehrin İl Milli Eğitim Müdürlüğü sayfasını kontrol etmeniz gerekiyor.

E-DEVLET TYP KURA SONUCU SORGULAMA EKRANI İÇİN TIKLAYINIZ

İŞKUR TYP BAŞVURU SORGULAMA