U18 Erkekler Basketbol Bölge Şampiyonası Sona Erdi Foto Galeri: U18 Erkekler Basketbol Bölge Şampiyonası Sona Erdi

Türkiye Basketbol Federasyonu yurt içi faaliyet takviminde yer alan ve Karaman Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü’nün ev sahipliğinde düzenlenen U18 Erkekler Basketbol 4. Bölge Şampiyonası Seyhan Belediye ile Gaziantep Gençlik Gelişim takımları arasında oynanan günün son karşılaşmasının ardından sona erdi.

Atatürk Spor Kompleksi Kazım Karabekir Spor Salonu’nda 28 Mart Salı günü başlayan U18 Erkekler Basketbol Bölge Şampiyonası son gününde iki karşılaşma oynandı. Saat 11.00’de başlayan günün ilk karşılaşmasında Erciyes Koleji ile Kilis Gençlik takımları karşı karşıya geldi. Sporseverlerin de yoğun ilgi gösterdiği maç Erciyes Koleji’nin 92-41 üstünlüğü ile sona erdi.

Günün ikinci karşılaşması ise Seyhan Belediye ile Gaziantep Gençlik Gelişim takımları arasında oynanandı. Kazım Karabekir Spor Salonu’nda saat 14.00’de başlayan maç Gaziantep Gençlik Gelişim’in 89-54 üstünlüğü ile tamamlandı.

4 kulüp takımının katıldığı ve 3 gün süren maçlar sonunda Gaziantep Gençlik Gelişim 6 puanla Karaman etabını birinci tamamlarken, Seyhan Belediye 5 puanla ikinci, Erciyes Koleji 4 puanla üçüncü, Kilis Gençlik ise 3 puanla dördüncü sırada yer aldı.

Müsabakalar sonunda ilk 2’ye giren Gaziantep Gençlik Gelişim ve Seyhan Belediye, Anadolu Şampiyonasına katılmaya hak kazanan takımlar oldu.