Ziyarette, İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan'a yarışmaya ilişkin bilgiler veren Salih Yılmaz, bu yıl yapılacak Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 11.'sinin düzenlendiğini belirterek geçen yıl deprem dolayısıyla ertelenen  yarışmanın konusunun "Ramazan" olduğunu ifade etti.

Ufka Yolculuk İl Temsilcisi Salih Yılmaz, " Yarışma kayıtları 24 Mart'ta sona erecek. İki kademeli bir sınav yapılacak. Birinci kademe sınavı 24/25 Mart tarihleri arasında çevrim içi sınav olarak yapılacak. İkinci kademe sınavı ise  28 Nisan'da çevrim içi sınav olarak yapılacak. Yarışma ile ilgili bütün detaylara www.ufkayolculuk.com  sitesinden ulaşılabilecek" diye konuştu.

Ziyaretten dolayı memnun olduğunu ifade ederek sözlerine başlayan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının önemli olduğunu belirterek öğrencilere "Ramazan"  değerlerinin kazandırılması açısından bu yarışmayı önemsediklerini Ramazan ayının manevi iklimine uygun özel etkinliklerle bu yarışmanın daha da önem kazanacağını ifade etti. Çalışkan, "Bakanlığımız ile Ufka Yolculuk Yarışmaları arasında imzalanan protokol çerçevesinde ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkin kategorilerinde düzenlenen bu yarışma öğrencilerimize önemli kazanımlar sağlayacaktır." dedi.

Ziyaret, günün anısına çekilen fotoğrafların ardından sona erdi.