Ziyarette yarışmaya ilişkin bilgiler veren Ufka Yolculuk Karaman İl Temsilcisi Salih Yılmaz, bu yıl yapılacak Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmalarının 11.'sinin düzenlendiğini belirterek geçen yıl deprem dolayısıyla ertelenen  yarışmanın konusunun

"Ramazan" olduğunu , yarışmaya 7'den 70'e ilkokul, ortaokul, lise ve halk kategorisi olmak üzere herkesin katılabileceğini,yarışma ile ilgili bütün detaylara www.ufkayolculuk.com'dan ulaşılabileceğini" belirtti.

Atak İzcilik Spor Kulübü Başkanı Yüksel Recep Işık, Kulüp çalışmaları hakkında bilgi vererek; güzel ahlaklı, farkındalık sahibi, çevresine duyarlı  bir nesil için çalışmalar yaptıklarını "İzcilik, Bisiklet, Okçuluk, Bilek Güreşi" çalışmalarına önem  verdiklerini, "Ufka Yolculuk, Haydi Çocuklar Camiye" projelerine destek verdiklerini ifade etti.

Ziyaretten duyduğu memnuniyetini ifade eden Vali Sarıibrahim, Ufka Yolculuk Bilgi ve Kültür Yarışmaları Ekibine ve Atak İzcilik Spor Kulübü'ne başarılar diledi.

Ziyaret esnasında Vali Sarıibrahim’e, Ufka Yolculuk Yarışma kitapları hediye edildi. Ziyaret, günün anısına çektirilen fotoğrafın ardından sona erdi.