Ülkü Keleş Güven Tazeledi Foto Galeri: Ülkü Keleş Güven Tazeledi

CHP Karaman İl Başkanlığının hizmet binasında gerçekleştirilen kongreye CHP Kadın Kolları Genel Sekreteri Mehtap Yücel, CHP Karaman İl Başkanı Ahmet Recai Evcen, CHP Karaman Merkez İlçe Başkanı Mustafa Mut, CHP Karaman Kadın Kolları İl Başkanı Ülkü Keleş, CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı Yusuf Baştuğ ve partililer katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan kongre, divan kurulunun oluşturulmasının ardından gündem maddeleri ve faaliyet raporlarının okunmasıyla devam etti.

Faaliyet raporunun okunmasının ardından seçime gidildi. Tek liste ile gidilen seçimde mevcut başkan Ülkü Keleş güven tazeleyerek tekrar başkan seçildi.

“İKTİDAR OLMAYA İNANDIK VE BUNU HEP BİRLİKTE BAŞARACAĞIZ”

Seçimin ardından konuşma gerçekleştiren Keleş şu ifadeleri kullandı:

“Bizler Cumhuriyet Halk Partisi kadınları daime Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün bize gösterdiği yolda yürümeye devam ediyoruz ve edeceğiz. Demokrasiye insan haklarına adaletli bir hukuk sistemi ve sosyal devlete en çok ihtiyaç duyduğumuz bu günlerde bizlere daha fazla görev ve sorumluluk düşmektedir. Ülkemiz son 25 yıldır AKP hükümeti tarafından talan edilmiştir. Cumhuriyetin tüm kazanımları yok edilmiş adeta bir karşı devrim kampanyası başlatılmıştır. Saymakla bitmeyecek binlerce olumsuzluk ancak Cumhuriyet Halk Partisi iktidarı ile son bulacaktır. Çünkü biz her zaman demokrasiye ve insan haklarına hukuk devletine ve kadın ve erkek eşitliğine inanıyor ve eğitimde fırsat eşitliğinden yanayız. Karaman Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları Başkanı olarak bu görevi yapmak benim için en büyük onur.

31 Mart yerel seçimlerinde yönetimimizle birlikte tüm gücümüzle ana kadroya kadın kolları olarak destek verdik. Kadınlarımızla mahalle çalışmalarında ev ev kapı kapı gezdik. Karaman şartlarında yapılabilecek çalışmaların hepsini yaptık. Belediye başkanlığını alamadık ama belediye meclis üyesi sayımızı 3’ten 5’e çıkardık. İl Genel Meclis Üyesi sayımızı 2’den 3’e çıkardık. Karaman Kadın Kolları olarak birlikte çalışmaktan onur ve gurur duyduğum kadın kolları üyelerine parti üyelerime il ve ilçe yöneticilerime hepsine ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Cumhuriyet Halk Partisini iktidar yapmaya ve bu uğurda mücadele etmeye hazırız. İktidar olmaya inandık ve bunu hep birlikte başaracağız.”