Türkiye, 6 Şubat Pazartesi günü merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ve Elbistan ilçeleri olan 7,7 ile 7,6 büyüklüğündeki depremlerle sarsıldı.

Türkiye genelinde valilik, belediye ve sivil toplum kuruluşları tarafından başlatılan kampanyalar aracılığıyla 7’den 77’ye birçok vatandaş tek yürek olarak bölgedeki depremzedelerin barınma, gıda, giyim, hijyen ihtiyaçlarını karşılamak için yardım seferberliğine ortak oldu.

Karaman’ın Ermenek ilçesine bağlı Güneyyurt beldesinde esnaflık yapan İbrahim Öztürk’te örnek teşkil edecek bir davranışa imza attı. Öztürk, Umre’ye gitmekten vazgeçerek parasını Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı (AFAD) ve Türkiye Diyanet Vakfı (TDV) aracılığıyla depremzedelere bağışladı.

Ermenek İlçe Müftülüğünün sosyal medya hesabı üzerinden konuyla ilgili olarak yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verdildi:

“İlçemiz Güneyyurt Kasabasından Esnaf İbrahim Öztürk abimiz Umre parasını AFAD ve TDV aracılığı ile depremzede kardeşlerimiz için bağışladı.  Umre’ye gitme kararından vazgeçip depremde yaraları sarmak için bağışta bulunan abimizden Rabbim razı olsun. İnşallah Rabbim niyetine aldığı Umre sevabını verir. Benzer örnek teşkil edecek bağışçılarımızın sayısını Rabbim arttırsın.”