Üniversite Yolunda Mehmet Akif’e Tercih Rehberliği Yapıldı Foto Galeri: Üniversite Yolunda Mehmet Akif’e Tercih Rehberliği Yapıldı

Okul birincisi olarak girdiği Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nda başarılı olan Mehmet Akif Yıldırımer sürpriz bir konuğu evinde ağırladı. İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, başarı ve azmiyle arkadaşlarına örnek olan Mehmet Akif’i evinde ziyaret ederek rehber öğretmenlerle tercih danışmanlığında bulundu.

“KARAMANOĞLU MEHMETBEY ÜNİVERSİTESİ’NDE EĞİTİM HAYATIMA DEVAM ETMEK İSTİYORUM.”

İl Müdürü Çalışkan ile sohbet eden Mehmet Akif Yıldırımer, eğitim hayatına devam ederken zorluklar yaşadığını ailesinin ve öğretmenlerinin desteğiyle engelleri bir bir aştığını ifade etti.  Yıldırımer, “İlkokul ve ortaokul döneminde arkadaşlarımla birlikte eğitim almam için beni her gün annem okula getirip götürdü. Lisede evde eğitim olanaklarıyla ve öğretmelerimizin desteğiyle öğrenimimi tamamladım. Annemin ve babamın yıllarca bana verdiği emek ve gösterdiği fedakârlıklar beni derslere çalışmam konusunda daha çok motive etti.  Okul birincisi olarak okulumdan mezun olmam beni hem çok şaşırttı hem de çok mutlu etti.  Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi’nde eğitim hayatıma devam etmek istiyorum.  Beni ve ailemi ziyaret ederek bizleri mutlu eden ve tercih danışmanlığında bulunan öğretmenlerime ve İl Millî Eğitim Müdürümüze çok teşekkür ederim.” dedi.

“MEHMET AKİF’E TAVSİYEM HAYALLERİNİ GERÇEKLEŞTİRMEK İÇİN AZİMLE ÇALIŞMAYA DEVAM ETMESİDİR.”

Karaman Rehberlik ve Araştırma Merkezi Rehberlik ve Psikolojik Danışma Hizmetleri Bölüm Başkanı Ramazan Çakıcı ve Yunuskent Mehmet Akif Ersoy Anadolu Lisesi Rehber Öğretmeni Fatih Demir’in eşlik ettiği ziyarette konuşan İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan, azmi ve kararlılığıyla lise hayatını okul birincisi olarak tamamlayan Mehmet Akif Yıldırımer’i başarısından dolayı tebrik etti.  Çalışkan, "Engelli öğrencilerimize duyulan güven ve tanınan fırsatlarla büyük başarılar elde ettiğine birçok kez şahit olduk. Engelleri aşarak eğitim hayatına devam eden öğrencilerimizin ulusal ve uluslararası sosyal, kültürel, akademik ve sportif başarıları, tanınan fırsatların değerlendirdiğinin en güzel kanıtıdır. Eğitim hayatında bu öğrencilerimizin büyük destekçileri başta anneler, ailelerimiz ve öğretmenlerimiz oluyor.  Mehmet Akif Yıldırımer’in okul birinciliği öncelikle kendisinin azmi ve kararlılığının neticesini gösterirken ailemizin ve öğretmenlerimizin emeklerinin karşılığı oldu. Biz de bugün öğrencimizi ve ailesini evinde ziyaret ederek Mehmet Akif’in üniversite tercihleri ile ilgili görüşmek istedik.” şeklinde konuştu.

“Devletimizin engelli bireylere tanımış olduğu imkânlar günden güne artıyor.” diyen Çalışkan,  “Mehmet Akif’in çok güzel resimler çizdiğini öğrendik.  Devletimizin sağlamış olduğu imkânlar ve yetenekleri doğrultusunda isabetli bir tercihte bulunmasını istiyoruz. Mehmet Akif’e tavsiyem hayallerini gerçekleştirmek için azimle çalışmaya devam etmesidir. Ben öğrencimizi tebrik ediyorum. Bu başarıda emeği geçen ailemize, okul idarecilerimize ve öğretmenlerimize teşekkür ediyor, üniversite hayatında başarılar diliyorum.” diyerek sözlerini tamamladı.

Ziyaret, İl Millî Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın başarılı öğrenciye hediye vermesi ve günün anısına çekilen fotoğraflarla sona erdi.