Helmut Lotti, Soulsister, Stef Kamil Carlens, Mama's Jasje ve Grungblavers ve bir çok Belçikalı sanatçı Bourlaschouwburg'da sahne aldı. Bourla Tiyatrosu' Ik geef om U' (Seni önemsiyorum) adı altında düzenlenen konsere yoğun katılım oldu.

Depremzedeler İçin Yardım Gecesi etkinliğini bizzat organize eden ünlü Belçikalı aktör ve şarkıcı Erik Goossens ( Anversli aktör-şarkıcı ) Flaman müzik dünyasından bir çok ünlü ismi yardım konseri için  davet etmişti. Gecede bu davete tüm sanatçıların katılması takdir topladı.

BART DE WEVER ANVERS BELEDİYE BAŞKANI DA DE ETKİNLİĞE KATILDI

Anvers Belediye Başkanı Bart de Wever ise depremin ilk gününden itibaren 20.000 € nakdi yardım yaptıklarını söyledi.

Başkan De Wever konuşmasında, “Türk vatandaşlarının dört kuşaktır. Belçika’da yaşadıklarını ve buraya entegre oldular. Türklerin kıskanılacak derece birbirlerine bağlı olduklarını ve yardımlaştıklarını biliyor ve takdir ediyoruz. B-fast kurumunda gönüllü doktorlarımız Türkiye’de görev yaptılar. Değerli doktorumuz Oncolog Sevilay Altıntaş'ın da yardım için Türkiye’de görev yaptı. Türkiye’ye ayrıca İtfaiye ekipleri de gönderdik. Sizin hüznünüz bizim hüznümüzdür” dedi.

KIZIL HAÇ YETKİLİSİ ÇALIŞMALAR HAKKINDA BİLGİ VERDİ

Çalışmaları hakkında bilgi sunmak üzere sahneye davet edilen bir Kızıl Haç yetkilisi İhtiyaçlar giderilene kadar Türkiye’de Kızılay ile koordineli şekilde çalışacaklarını ve depremzedelerin yaralarını sarmaya devam edeceklerini söyledi.

YARDIM PARALARI, RODE KRUİS KURUMU YETKİLİSİNE TESLİM EDİLDİ

Yüzlerce seyirci müziğin keyfini çıkardı ve aynı zamanda Türkiye ve Suriye'deki deprem kurbanlarına destek oldu.

Yardım konserinde, bilet satışlarından, Türkiye ve Suriye'deki mağdurlar için 22.463,60 € yardım toplandı.

UİD BELÇİKA’DA DESTEK VERDİ

UID Belçika adına Genel Sekreter Fatma Yardımsever ve Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Hakalmaz etkinliğe katılarak destek verdiler.

Genel Sekreter Fatma Yardımsever etkinlik hakkında; ‘‘Etkinliği balkondan izledik.Etkinlik salonu büyüleyiciydi. Başta ünlü sanatçı Erik Goossens olmak üzere, bu yardım etkinliğine katılarak destek veren tüm sanatçılara, Anvers Belediye yönetimine, Bourla Schouwburg yetkililerine, Kızılhaç yetkililerine, sunuculara, yardım konserine katılım sağlayan ve emeği geçen herkese canı gönülden teşekkür ederim. Bizlerde bu etkinliğe UID Belçika’yı temsilen katıldık. Bourlaschouwburg yetkililerine sanatçılara, emeği geçen herkese teşekkürlerimizi ilettik” dedi.