Ünüvar: “Bu Alan Partimizin Kurumsallaştığı Bir Alandır” Foto Galeri: Ünüvar: “Bu Alan Partimizin Kurumsallaştığı Bir Alandır”

Ardından salondaki kadınlara bir konuşma yapan milletvekili adayı Mahmut Ünüvar, Milliyetçi Hareket Partisi’nin gerek teşkilatlanma gerekse siyasi faaliyetlerde kadınları önemli bir yerde konumlandırdığını belirtti. Gelişmiş ve medeni bir toplumun en belirgin göstergesinin kadınlara tanınan haklar olduğunu belirten Ünüvar, ‘’Kadınlarımızın, siyasi çalışmalara her geçen gün artan katılımı ve karar alma mekanizmalarının içinde yer alma durumu hepimiz için sevindiricidir’’ dedi. Seçim süreci boyunca gittikleri her bölgede Karamanlı kadınların muhteşem desteğiyle karşılaştıklarını söyleyen Ünüvar konuşmasında;

‘’Daha bilinçli bir toplum olabilmemiz için, kadınlarımızın yönetim kadrolarında ve karar alma mekanizmalarında yer alması gerektiğinin bilincindeyiz. Gelecek nesillerin milli ve manevi değerlerle donatılmış bir şekilde yetiştirilmesinde çok büyük emekleri olan kadınlarımızın, siyasal yaşama katılmaları ve memleketin geleceği adına söz sahibi olmaları için MHP olarak çok ciddi mesafe kat ettik. Hem parti çalışmalarımız hem de seçim sürecine dair faaliyetlerimiz dikkate alındığında kadınların daha etkin görevler üstlendiği ve bizlerle birlikte karar alma konularına katıldıkları görülmektedir.

Sosyal konulardaki duyarlılığı sürekli geliştiren partimiz, gerçekleşen olaylara dair de yönlendirici bir görevi yerine getiriyor. Kadın, aile, çocuk ve engelli meselesi de partimizin KAÇEP adı altında sahiplenerek, örnek girişimler yaptığı bir alandır. Bu alan partimizin, gerçek anlamda yoğunlaştığı ve kurumsallaştığı bir alandır. Her daim ilham kaynağımız ve en büyük destekçimiz olan kadınlarımızla birlikte başaracağımıza inanıyoruz’’ ifadelerine yer verdi.

İl Başkanı Durmuş Yıldızbaş ve Merkez İlçe Başkanı M. Mustafa Gözel’in katıldığı programa kadınlar yoğun ilgi gösterdi.