Ünüvar: “Lojistik Alanı Desteklenecek” Foto Galeri: Ünüvar: “Lojistik Alanı Desteklenecek”

Karaman’ın elma ve bulgur üretiminde ilk sıralarda, bisküvi ve çikolata üretiminde ise %35 ile 1. Sırada olduğunu söyleyen Ünüvar konuşmasında;

‘’Şehrin bu büyük potansiyelinin korunarak daha ileriye taşınması ve ağır sanayinin de canlandırılması gerekiyor. Ayrıca mevcut OSB’nin genişlemesi ve 2. OSB’nin işlevlik kazanması ile şehre yeni yatırımcılar kazandırmanın da önü açılacak. Üretim hacmi büyüyen şehrin yük hareketliliği de aynı oranda büyüyecek. Kamuoyuna yurdun farklı bölgelerinde gerçekleşme ihtimali yönünde yansıyan, ‘büyük çaplı deprem’ tahminleri, şehrimizi hiç olmadığı kadar gündeme taşıdı.

Bu durumu doğru yönetmek adına yatırım sahalarıyla ilgili yürütülen genişleme ve faaliyete geçirme çalışmalarını hızlandırmalıyız. Planlı ve hızlı yürütülen çalışmalar neticesinde, Karaman’ın ihracatı yoğunlaşacak ve üretim kapasitesi artacak. Bu artışa paralel olarak lojistik alanının büyümesi için destekleme yapacağız. Ülkemizin avantajlı konumu sayesinde lojistik üssü olma iddiasına Karaman adına katkı sağlamak için, yurt dışındaki firmalarla rekabet halinde olan nakliye kooperatiflerimizi destekleyeceğiz’’ ifadelerine yer verdi.

Ünüvar ziyarette; nakliye sektörünün işleyişine ve süreçten beklentilerine dair görüş alış verişi yaptı. Ziyarete MHP İl Başkanı Durmuş Yıldızbaş ve partililer eşlik etti.