Ünver: “Piyasadaki Yangına Son Vereceğiz” Foto Galeri: Ünver: “Piyasadaki Yangına Son Vereceğiz”

14 Mayıs seçimleri vesilesiyle yürüttüğü çalışmalara aralıksız devam eden Millet İttifakı milletvekili adayları Av. İsmail Atakan Ünver ile Yusuf Baştuğ, köylerde çiftçiyle, mahallelerde esnaf ve vatandaşla buluşmaya devam ediyor. Bu kapsamda CHP İl Başkanı Ayşegül Yıldız, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Recai Evcen, Belediye Meclis Üyesi Onur Irgat, parti yöneticileri ve ittifak ortağı Gelecek Partisi yöneticileri ile birlikte Sudurağı ve İmaret mahallesinde vatandaşla buluşan CHP Karaman Milletvekili ve Millet İttifakı 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. İsmail Atakan Ünver, çiftçi ve esnafın refah içinde yaşaması için hayata geçirilecek olan projeleri anlattı.

“İLK 100 GÜNDE ÇÖZECEĞİZ”

Millet İttifakı iktidarının ilk 100 gününde, milletin tüm dertlerine derman olacaklarını ifade eden Ünver, “Esnafımızın sırtındaki yükü kaldıracak, Ticaret Bakanlığı’nı ‘Esnaf ve Ticaret Bakanlığı’ olarak yeniden yapılandıracağız. Esnafın kira stopaj vergisini sıfırlayacağız. 5’li çeteleri değil; evine ekmek götüremeyen milletimizi zengin edeceğiz. İşçimiz, memurumuz, emeklimiz, esnafımız refah ve huzur içinde yaşayacak. Üreticimizin, çiftçimizin insan onuruna yaraşır bir hayat sürdürebilmeleri için tarım alanında reformlar yapacak, Tarım ve Orman Bakanlığı’nı; “Tarım ve Gıda Güvenliği Bakanlığı” adıyla yeniden yapılandıracağız. Yaşanan gıda enflasyonunun, pahalılığın önüne geçmek için acil eylem planımızı devreye sokacağız. Piyasadaki yangına son vereceğiz.” dedi.

“KADINLAR VE GENÇLER SOSYAL GÜVENCEYE KAVUŞACAK”

CHP Sarıveliler İlçe Başkanı Ahmet Ersan, Ermenek İlçe Başkanı Mustafa Bahçeli, partililer ve ittifak ortağı Gelecek Partisi İl Başkanı Mustafa Güven ile birlikte Sarıveliler’de Civler köyü, Ermenek’te ise İkizçınar, Çatalbadem, Zeyve, Yalındal ve Görmeli köylerinde çiftçi ve üretici ile buluşan Millet İttifakı 2. Sıra Milletvekili Adayı Yusuf Baştuğ; “Hemşehrilerimizde eski günlerin özlemi var. İnsanımızın bu sıkıntılı ekonomik koşullar karşısında zorlandığını görüyoruz. Her geçen gün gelen zamlar hem esnafımızı hem de insanımızı daha da zorlamaktadır. Kadınların artık evine gülerek gideceği güzel günleri getireceğiz. Tarımda çalışan kadın ve 30 yaş altı gençlere Sosyal Güvenlik Prim desteği sağlayacağız. Kadınlarımız ve gençlerimiz üretimde sosyal güvenceye kavuşacak. Bu coğrafyanın zorlukları içinde emek mücadelesi vererek üreten hemşehrilerimizin sorunlarının çözümü Millet İttifakı iktidarında.” şeklinde konuştu.