Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün kurucu ve ilk genel başkanı olması onurunu taşıyan, çağdaşlığın öncüsü, laik Cumhuriyetin güvencesi, demokrasinin kalesi, Türkiye’nin en köklü partisi, Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucu partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100’üncü yaşını kutluyor olmanın mutluluğunu yaşadığını ifade eden Ünver, “Geçmişin Mirasıyla Yeni Yüzyıla Ata'mızın gözünden bakıyoruz.” dedi.

“CHP, TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN SİGORTASIDIR”

Sosyal demokrasinin evrensel ilkelerini benimsemiş olan Cumhuriyet Halk Partisi’nin mensubu olmaktan onur duyduğunu belirten Karaman Milletvekili Av. İsmail Atakan Ünver mesajında şu ifadelere yer verdi: “Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğündeki kurucu kadrolardan aldığımız ilham ve gelecek güzel günlere duyduğumuz inançla Cumhuriyetimizi demokrasiyle yeniden taçlandıracak ve refah dolu günlere ulaşacağız. Tarihi boyunca laik, demokratik ve bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin sigortası olan Cumhuriyet Halk Partisi, aynı azimle 100 yıl sonra da yoluna yılmaksızın devam etmektedir.”

“GELECEK YÜZYILA DA IŞIK SAÇACAK”

CHP’nin gelecek yüzyılda da ülkemize ışık saçmaya devam edeceğini dile getiren Ünver, Atatürk’ün Türk milletine emanet ettiği tüm değerlere, müreffeh bir Türkiye hedefine ulaşmak yolundaki mücadelesine kararlılıkla devam ettiğini vurguladı. Ünver CHP’nin 100’üncü yılı dolayısıyla yayımladığı mesajını şu şekilde tamamladı: “Cumhuriyet Halk Partisi’nin kuruluşunun 100’üncü yıldönümünü en içten duygularımla kutluyor, başta İlk Genel Başkanımız ve ebedi Başkomutanımız Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere İsmet İnönü, Bülent Ecevit ve bu asırlık çınarın çatısı altında ülkemizin aydınlık günleri için emek veren herkesi saygı ve rahmetle anıyorum. Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı, çağdaş ve tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin yılmaz bekçisi, dış güçlere boyun eğmeyenlerin, kula kulluk etmeyenlerin ve halkın partisi Cumhuriyet Halk Partisi’nin 100’üncü yıl dönümü kutlu olsun."