Ünver: “Zaman, Millet İttifakı’nın Zamanı” Foto Galeri: Ünver: “Zaman, Millet İttifakı’nın Zamanı”

Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ayşegül Yıldız, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Recai Evcen, yöneticiler, ittifak ortakları Gelecek Partisi İl Başkanı Mustafa Güven ve yöneticileri, Saadet Partisi yöneticileri ile birlikte Karaman Eğitim ve Araştırma Hastanesi personeli ile vatandaşı ziyaret eden milletvekili adayları nakliyeci ve taşıması esnafı ile çarşı esnafının kapısını çalarak sorunlarını dinledi, çözüm önerilerini paylaştı.
 
“KARAMANIMIZA KALİTELİ VE ULAŞILABİLİR SAĞLIK HİZMETİ SUNACAĞIZ”
 
Karaman’ın, tüm Türkiye’de olduğu gibi umutla 14 Mayıs’ı, baharı beklediğini ifade eden CHP Karaman Milletvekili ve Millet İttifakı 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. İsmail Atakan Ünver, “Zaman, Millet İttifakı’nın zamanı… Zaman, söylediklerimizi yapma, ülkede huzuru, refahı, kardeşliği, adaleti hakim kılma zamanı. Az kaldı, sandık gelecek memuruyla, emeklisiyle, işçisiyle, esnafıyla; biz kazanacağız.” dedi. Hastane ziyaretine yönelik yaptığı değerlendirmede; “Karamanımızın sağlık alanında daha fazla yatırıma, doktora, personele ihtiyacı var. Öncelikli olarak hemşehrilerimizi tedavi için başka şehirlere gitme derdinden kurtaracağız. Hem hastane hem de sağlık çalışanlarının sorunlarını çözeceğiz. İktidara gelir gelmez sağlık alanında yapacağımız 100 bin atama ve sonrasında da devam edecek olan atamalarla personel açığını önemli oranda kapatacak, hastane personelinin üzerindeki yükü de hafifleteceğiz. Devletin kasasını 'hasta garantili hastane' inşa edenlere kapatacağız. Milletin parası, millet için kullanılacak. Vatandaşımız hak ettiği sağlık hizmetlerine ücretsiz bir şekilde erişecek. Aylar sonrasına randevu verilen bu sistemi, vatandaşı özel kurumlara mecbur bırakan bu düzeni değiştireceğiz. Devlet, her anlamda vatandaşının yanında olacak. Millet İttifakı iktidarında, Karaman’a daha kaliteli ve ulaşılabilir sağlık hizmeti sunacağız.” dedi.
 
“MİLLET İTTİFAKI İKTİDARINDA HERKES RAHAT BİR NEFES ALACAK”
 
Ekonomik krizin bütün kesimleri olduğu gibi nakliyeci ve taşımacı esnafımı da derinden etkilediğini dile getiren Millet İttifakı 2. Sıra Milletvekili Adayı Yusuf Baştuğ ise; “Artan yakıt maliyetlerini ücretlere yansıtmak zorunda kalan esnafımız iş yokluğundan yana dertli. Vatandaşa hizmet ederek evine ekmek götürme derdinde olan nakliyeci ve taşımacı esnafımızı unutan anlayış ile vatandaşı bu hizmetleri alamayacak hale getiren sorumsuz yönetimi değiştireceğiz. Az kaldı. Millet İttifakı iktidarında herkes rahat bir nefes alacak.” diye konuştu.