Karaman’da merkeze bağlı Çatak, Dağkonak, Göcer, Çukur, Bayır ve Akçaalan köyleri arasında yer alan Nunu Vadisi’ne gezmeye giden vatandaşlar yetkililerin uyarılarına dikkate almayarak canlarını tehlikeye atıyor.

Özellikle yaz aylarının gelmesiyle birlikte doğa severler tarafından yoğun ilgi gören 20 kilometre uzunluğundaki vadide suyun aniden yükselmesi sonucu birçok vatandaş mahsur kalıyor.

SUYA KAPILAN ARAÇ İÇİN EKİPLER HAREKETE GEÇTİ

Dün yetkililerin uyarısına rağmen dere kenarına araç ile inen 3 kişilik aile suyun aniden yükselmesi sonucu mahsur kaldı. Öte yandan su içerisinde kalan araç ise sürüklenerek dere kenarında takılı kaldı.

İhbar üzerine olay yerine intikal eden jandarma ile AFAD ekipleri arama kurtarma çalışması başlattı.

Mahsur kalan 3 kişiye jandarma ekipleri sağ salim ulaşırken derede kalan araç ise ekiplerin uzun saatlerce uğraşısı sonucu bulunduğu yerden çıkartıldı.

Olayda kimsenin yara almadığı öğrenildi.

YETKİLİLER TEHLİKEYE KARŞI UYARIYOR

Yetkililer, özellikle yaz aylarında birçok vatandaşın dere suyunun ani yükselmesi sonucu mahsur kaldığını ve dikkat edilmesi gerektiği yönünde uyarılarda bulundu.

Vatandaşları ikaz ve anonsları dikkat etmeleri yönüne uyaran yetkililer, akarsu kenarının kamp ve piknik için uygun olmadığını da dile getirdiler.