Uygur: “Türkiye’mizin 81 İlini Yeni Bir Zaferle Taçlandıracağız” Foto Galeri: Uygur: “Türkiye’mizin 81 İlini Yeni Bir Zaferle Taçlandıracağız”

AK Parti Karaman İlçe ve Belde Belediye Başkan Adaylarının tanıtımı için Piri Reis Kütür Merkezi’nde program düzenledi. Programa, AK Parti AK Parti Genel Başkan Yardımcısı, partisinin sivil toplum ve halkla ilişkiler başkanı ve Balıkesir Milletvekili Belgin Uygur, AK Parti Karaman Milletvekili Selman Oğuzhan Eser ve Osman Sağlam, AK Parti Karaman İl Başkanı Murat Öztürk, AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün, ilçe ve belde belediye başkan adayları ve AK Parti’nin Karaman’daki teşkilat üyeleri katıldı. 
Program protokol üyelerinin selamlama konuşmalarıyla başladı. Selamlama konuşmalarının ardından mikrofonu AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Belgin Uygur aldı. “Milletimiz her süreçte hem lideri olan Cumhurbaşkanına hem de demokrasisine sahip çıktı” diyen Uygur, “Milletin içinden doğan bir siyasi hareket olarak biz, milletimizle gönül bağımızı, rabıtamızı hiç kopartmadık. Milletimizin gündemi hep bizim gündemimiz oldu. Eserlerimizi, hizmetlerimizi, politikalarımızı hep milletimizden gelen talepler ve beklentiler doğrultusunda oluşturduk. Milletimiz de bütün o kritik süreçlerde bizlerden desteğini hiç eksik etmedi, 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde olduğu gibi. O birbirine benzemezlerin toplanmış olduğu 6’lı masanın kendilerine olan bütün özgüvenine rağmen, ortak noktaları millet, memleket, vatan ve bayrak olmayanların oluşturduğu ittifaka karşı milletimiz sağduyusunu gösterdi ve Cumhurbaşkanımızı büyük bir zaferle yeniden başkan seçti.  İnşallah o zaferimizi 31 Mart akşamı Karaman’ımız başta olmak üzere Türkiye’mizin 81 ilini yeni bir zaferle taçlandıracağız” dedi. 

“TÜRKİYE’DE ÇIĞIR AÇTIK”

AK Parti’nin 2002 yılından buyana eser ve hizmet siyasetinin en güzel örneklerini hayata geçirdiğini söyleyen Uygur, “Merkezi hükümet olarak sosyal ve kültürel belediyeciliğin yine en güzel örneklerini hayata geçirdik. Bakın sağlık konusunda AK Parti iktidara geldiğinde gerçekten Türkiye’deki hastanelerde içler acısı vakalarla, kadrolarla karşı karşıyaydık. Şimdi hem sağlık alanında hem ulaşım alanında hem enerji alanında yani her alanda Türkiye’de çığır açan hizmetlere imza attık ve siz değerli milletimizin hizmetine sunduk” şeklinde konuştu. 

“MİLLETİMİZLE BİRLİKTE OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ”

“Bizler sizlerden aldığımız emanetin bilinciyle bu emaneti hakkıyla, layıkıyla taşımanın gayreti içinde olduk ve milletimizle daima hemhal olmaya devam ettik” diyen Uygur, “Bundan sonraki süreçte de yine aynı şekilde Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde milletimizle birlikte olmaya devam edeceğiz” ifadesini kullandı. 

“KAPILARI HAK VE ÖZGÜRLÜKLE AÇTIK”

“Türkiye Yüzyılı” sloganının yeni bir ideal olarak belirlendiğini kaydeden Uygur, sözlerini şu cümlelerle sonlandırdı: “Türkiye Yüzyılı’nın kapılarını 14 Mayıs ve 28 Mayıs seçimlerinde heybemiz dolu bir şekilde açtık. Hak ve özgürlükler anlamındaki kazanımlarımızla açtık. Sosyal ve kültürel alandaki kazanımlarımızla açtık. Bulduğumuz petrol ve keşfettiğimiz doğalgazımızla, Osman Gazi Köprümüzle, İHA’larımızla, SİHA’larımızla, TCG Anadolu Gemimizle açtık. İnşallah o AK Belediyecilik anlayışımızı Karaman’ımızla tekrar buluşturacağız. Eser, hizmet ve gönül belediyeciliğinin en güzel örneklerini milletimizin desteğiyle vermeye devam edeceğiz, inşallah.”
Uygur’un konuşmalarının ardından AK Parti’nin Karaman’daki ilçe ve belde belediye başkan adayları tek tek sahneye çağrılarak kamuoyuna tanıtıldı.

AK PARTİ KARAMAN İLÇE VE BELDE ADAYLARI

ERMENEK - Eyüp ÇAYIR
AKÇAŞEHİR - Hikmet YİRŞEN
KAZIMKARABEKİR - Durmuş DEMİR
KAZANCI - Muhittin TUNCEL
GÖKTEPE - Mustafa KORUK
BAŞYAYLA - Abdulkadir ATEŞ
GÜNEYYURT - Bayram CİVİL 
SUDURAĞI - Erhan ÇALIŞKAN
AYRANCI - AVNİ GÜMÜŞALAN
SARIVELİLER - Mehmet Ali YILMAZ