Edinilen bilgiye göre, İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince uyuşturucu madde ticareti ve kullanılmasının önlenmesine yönelik yapılan çalışmalarda N.G ve O.T. isimli şahısların ikametlerinde uyuşturucu madde sattıklarının tespit edilmesi üzerine bu şahıslar yakalanarak gözaltına alındı.

Şahısların ikametlerinde yapılan aramada, 11,26 gram A4 maddesi, 3,24 gram kenevir tohumu, 33,14 gram esrar maddesi, 133,8 gram metamfetamin maddesi ile 27 adet sentetik ecza maddesi ele geçirildi.

Şahıslar Emniyet’teki işlemlerinin ardından 31 Ocak Çarşamba günü Adli makamlara sevk edildi. Şahıslardan O.T. tutuklanarak cezaevine gönderilirken, N.G. ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Ayrıca bu şahıslardan uyuşturucu madde aldığı tespit edilen 5 şahıs hakkında da TCK 191’den işlem yapıldı.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü’nce yapılan çalışmalar sonucunda ilimize uyuşturucu madde getireceği bilgisi alınan A E isimli şahıs ise ilimiz girişinde ekiplerce yakalandı. Şahsın üzerinde yapılan kontrollerde ise 1 fişek halinde toplam 26.10 gram kokain maddesi ele geçirildi.

A.E. isimli şahıs Emniyet Müdürlüğü’ndeki işlemlerinin ardından aynı gün çıkarıldığı mahkemece tutuklandı.