Vali Akkoyun Cihannüma Karaman Temsilciliği Sahur Programına Katıldı Foto Galeri: Vali Akkoyun Cihannüma Karaman Temsilciliği Sahur Programına Katıldı

Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan program, Vali Tuncay Akkoyun’un selamlama konuşması ile devam etti.

Konuşmasına afet bölgesindeki vatandaşlarımıza bir kez daha geçmiş olsun dileklerini ileterek başlayan Vali Tuncay Akkoyun, Mübarek Ramazan ayının ülkemizde yaşanan depremlerin izlerinin bir an önce silinmesine vesile olmasını, ülkemize ve milletimize hayırlar getirmesini temenni etti.

Düzenlenen iftar ve sahur programlarının milletimizin birlik ve beraberliğini arttırdığını ve kardeşliğimizi güçlendirdiğini ifade eden Vali Tuncay Akkoyun, programın hazırlanmasında emeği geçen herkese teşekkür etti.

KARAMAN’IN DAHA YAŞANILABİLİR BİR KENT OLMASI NOKTASINDA GAYRET EDİYORUZ”

“Karaman’ın daha yaşanılabilir bir kent olması noktasında gayret ediyoruz” diyerek konuşmasına devam eden Vali Tuncay Akkoyun, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde son 20 yılda bölgemize yönelik ciddi yatırımlar gerçekleştirildiğini vurgulayarak, “Vatandaşlarımızın bir Allah razı olsun ifadesine talibiz.” şeklinde konuştu.

Asrın felaketi olarak nitelendirilen ve insanlık tarihinin en büyük afetlerinden olan Kahramanmaraş depremlerinde Karamanlı STK’ların ve hemşehrilerimizin gayretlerine dikkat çeken Vali Akkoyun, “Sizlerin gönlünüzün genişliğini, fedakarlığınızı defalarca gördük. Deprem bölgesine ulaştırdığımız yardımlarda da bir kez daha yüksek fedakarlığınıza, gayretinize şahit olduk. Allah sizden razı olsun. Bölgeye akın akın yardım malzemeleri geldi. Karaman’ımızın gönlü geniş, kalbi zengin, yüreği güzel Sivil Toplum Kuruluşları ve vatandaşlarımız fedakarca çalıştı. Karaman Deprem bölgesine kendi kapasitesinin çok üzerinde yardım gönderdi. Bölgedeki kardeşlerimizin teşekkürünü, selamlarını getirdim sizlere.” ifadelerini kullandı.

Türkoğlu ilçesinde geçtiğimiz hafta Belediye Meclisi tarafından, ilçenin işlek caddelerinden birine Karaman Caddesi adının verilmesine yönelik bir karar alındığını ifade eden ve ayrıca ilçe merkezinde afet sonrası kurulan konteyner çarşıya da Karaman Çarşısı adının verildiğinin altını çizen Vali Tuncay Akkoyun, “Gerçekten Türkoğlu’nda nereye bakarsak bakalım Karamandı. Her yerde 70 plakalı araçlar görülüyordu. Karaman’dan gelen aşevleri Karaman’dan gelen yardım tırları, STK’lar sürekli karşımıza çıkıyordu. Bölgedeki kardeşlerimiz sizlere çok dua ediyorlar. Karaman’a da yakışan buydu. Çok teşekkür ediyoruz. Allah razı olsun sizden.” dedi.

Devletimizin afet bölgesinde depremin ilk anından itibaren afetzede vatandaşlarımızın yanında olduğunu vurgulayan Vali Akkoyun, Bakanlarımızın hepsinin afet bölgesinde olduğunu, Koordinatör Valilerin deprem bölgesinde bulunduğunu belirterek Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde afet sonrası bölgenin tekrardan ayağa kaldırılması için cansiperane bir mücadele verildiğinin altını çizdi.

Ülkemizin bir deprem ülkesi olduğunu vurgulayan ve yaşanılan afetlerden ders çıkarmamız gerektiğini hatırlatan Vali Tuncay Akkoyun, “Coğrafyamız deprem kuşağında. Her zaman söylediğim bir hususu bu gece bir kez daha hatırlatmak istiyorum, ilimizde deprem riski sıfır veya deprem riski çok az diye bir yanılgıya asla düşmemeliyiz. Çevre illerde yaşanabilecek olası bir depremde ilimiz büyük oranda etkilenebilir. Ona göre tedbirimizi almalıyız. Depremin bizi nerede yakalayacağı hiç belli olmaz, sürekli deprem farkındalığı ile yaşamalı hazırlıklı olmalıyız.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasının sonunda programa katılan vatandaşlarımızın Kadir Gecesini tebrik eden Vali Tuncay Akkoyun, “Rabbimden bizleri sağlıkla, sıhhatle, huzurla Ramazan Bayramına eriştirmesini temenni ediyorum.” dedi.

Vali Tuncay Akkoyun’un konuşmalarının akabinde İl Müftüsü Faruk Gürbüz kısa bir sohbet gerçekleştirdi. Ardından program şiir dinletisi ve okunan kasideler ile devam etti.

 Sahur programına STK Temsilcileri, Akademisyenler, Öğrenciler ve Vatandaşlarımız da katıldı.

WhatsApp grubumuza katılmak için tıklayınız.