Vali Akkoyun yayınladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Gazetecilik, vatandaşlarımızın haber alma ve doğru bilgilendirilmesi konusunda, demokrasimizin de bir gereği olarak büyük önem taşımaktadır. 

Gazetecilerimiz, 

vatandaşlarımızın doğru bilgiye ulaşması konusunda önemli vazifeler yerine getirmekte, kamuoyunun haber alma ihtiyacını, toplumsal mesuliyet şuuru içerisinde demokratik ve insanî değerlere hassasiyet göstererek karşılamaktadır.

Gazetecilerimizin mesleklerini icrâ ederken doğruluk ve hakkaniyet noktasında gösterdikleri ilkeli ve tavizsiz duruşları, Basınımıza ve Basın Mensuplarımıza olan güveni arttırdığı gibi demokrasimizin güçlenmesine de büyük katkılar sağlamaktadır.

Bilginin yayılma hızının artması ve ilerleyen teknoloji ile birlikte geleneksel haberciliğin yanı sıra internet gazeteciliği ve sosyal medya gibi yeni mecralarda da bu ilkeli duruşun muhafaza edilmesi çok önemlidir.

Karaman’da ve ülkemizin dört bir yanında özveri ve gayretle çalışan bütün gazetecilerimize, basın mensuplarımıza en derin sevgilerimi ve şükranlarımı iletiyorum.

Bu düşüncelerle bütün gazetecilerimizin “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü”nü tebrik ediyorum, sağlık, başarı ve esenlikler diliyorum."

“10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” kutlu olsun.