Valilik Yunus Emre Toplantı Salonu’nda vatandaşlarla tek tek görüşerek ihtiyaç ve taleplerini dinleyen Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim, kendisine iletilen konuların çözümü ve yapılan işlemler sonucunda vatandaşlara gerekli bilgilendirmelerin yapılması hususunda toplantıya katılan kurum amirlerine talimat verdi.

Halk Günü'ne katılmak isteyen vatandaşların, görüşme taleplerini Valilik binasındaki Açık Kapı Şube Müdürlüğü aracılığıyla, Alo 179 hattını arayarak veya Valilik web sitesinde yer alan Açık Kapı modülünden (https://www.acikkapi.gov.tr/) başvuruda bulunabilmektedir.

“AÇIK KAPI MİLLETİN KAPISI”

Karaman Valiliği tarafından “Açık Kapı Projesi” hakkında yapılan bilgilendirmede şu ifadelere yer verildi:

“Açık Kapı Projesi vatandaşlarımızla en üst düzeyde iletişim kurulması, taleplerin etkin ve hızlı bir şekilde alınarak takip edilmesi ve sonuçlandırılması amacıyla İçişleri Bakanlığımızca hayata geçirilmiştir.

Vatandaşlarımız tarafından Açık Kapı Şube Müdürlüğüne gerek yüz yüze gerekse web sitesi ve Açık Kapı uygulaması üzerinden yapılan tüm başvurular; elektronik ortamda takibi yapılarak ilgili birimler ile koordinasyon sağlanmakta ve vatandaşlarımızın kamu hizmetlerine erişimini kolaylaştırarak öneri, talep ve şikâyetlerini en kısa sürede sonuçlandırılmaktadır.”