Vali Sarıibrahim İlçe Ziyaretlerine Devam Ediyor Foto Galeri: Vali Sarıibrahim İlçe Ziyaretlerine Devam Ediyor

Karaman Valisi Hüseyin Engin Sarıibrahim, ilçe ziyaretleri kapsamında Ermenek, Başyayla ve Sarıveliler ilçemizi ziyaret etti.

İlçe ziyaretlerine Ermenek ilçesinden başlayan Karaman Valisi Süeyin Engin Sarıibrahim’in ilk ziyaret durağı Ermenek Kaymakamlığı oldu.

Kaymakamlık önünde Kaymakam Vekili Fatih Erdoğan, Ermenek Belediye Başkanı Mustafa Bozcu, İl Genel Meclisi Başkanı Eyyup Çayır,İl Özel İdare Genel Sekreteri Ali Yener Terlemez, İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Pekergin ve ilçe kurum amirleri tarafından karşılanan Vali Hüseyin Engin Sarıibrahim, Kaymakamlık Makamında Kaymakam Vekili Fatih Erdoğan’dan ilçenin genel durumu ve devam eden yatırımlar hakkında bilgi aldı.

Kaymakamlık ziyareti sonrası Vali Sarıibrahim, Ermenek Cumhuriyet Başsavcısı İsmail Doğan ile Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Cafer Kemik’i ziyaret etti.

Akabinde Karamanoğlu Mahmut Bey tarafından 1302-1303 yılında yaptırılan, kesme taş ve ahşap işçiliği ile dikkati çeken Ulucamii’nde incelemelerde bulunan Vali Sarıibrahim, daha sonra Keçipazar ve Akçamescit Mahallesi’nde bulunan riskli alanlarda incelemelerde bulunarak Kaymakam Vekili Fatih Erdoğan’dan bilgiler aldı.

Ermenek ziyaretini Tol Medrese ile sürdüren Vali Sarıibrahim, Karamanoğulları Dönemi’nde Bedrettin Mahmut Bey’in oğlu Emir Musa Bey tarafından 1339 yılında yaptırılan Medresede incelemelerde bulunarak Kaymakam Vekili Fatih Erdoğan ve İl Kültür ve Turizm Müdürü Murat Pekergin’den bilgiler aldı.

Ermenek ilçesindeki son durağı olan Güneyyurt Belediyesi’ni ziyaret eden Vali Sarıibrahim, bir süre sohbet ettiği Belediye Başkanı Ahmet Arı’dan Beldede yürütülen belediye çalışmaları hakkında bilgiler aldı.

Ermenek ilçesi ziyareti sonrası Başyayla Kaymakamlığı ziyaret eden Vali Sarıibrahim, ilçenin genel durumu ve devam eden yatırımlar hakkında Kaymakam Vekili Gizem Karlıca’dan bilgiler aldı.

Başyayla ilçesi ziyaretinden sonra Vali Sarıibrahim’in bugünkü ilçe ziyaretlerinin son durağı Sarıveliler ilçesi oldu.

Kaymakamlık önünde Sarıveliler Belediye Başkanı Mehmet İlgün, Göktepe Belediye Başkanı Mustafa Doğan ve İl Genel Meclisi Üyesi Ahmet Böyük tarafından karşılanan Vali Sarıibrahim, Kaymakamlık Makamında Kaymakam Vekili Merve Gülsüm Kütük’ten ilçenin genel durumu ile ilçede yapımı tamamlanan ve devam eden yatırımlar hakkında bilgiler aldı.