Vali Sarıibrahim, İlyas Küçüker İlkokulunu Ziyaret Etti Foto Galeri: Vali Sarıibrahim, İlyas Küçüker İlkokulunu Ziyaret Etti

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın da eşlik ziyarette öğrencilerle bir süre sohbet eden Vali Sarıibrahim, hayata ve geleceğe dair çeşitli tavsiyelerde bulundu.

Keyifli anların yaşandığı ziyaret sırasında öğrencilerin sorularını içtenlikle yanıtlayan Sarıibrahim, yaşamlarında öğrenmeleri gereken en önemli detayın yaşam disiplini ile birlikte çok okumaları ve dinleyebilme özelliklerini geliştirmeleri olduğunun altını çizdi.

Öğrencilerden tablet, bilgisayar ve telefon gibi teknoloji bağımlılığına sebebiyet veren faktörlerden özellikle hafta içinde uzak durmaları konusunda söz alan Sarıibrahim, “Bizim öğrencilerimizden, ailelerinden ve öğretmenlerimizden beklediğimiz çocuklarımızın iyi alışkanlıklar edinmeleri. İnsanı bilgiye ulaştıracak kitap okumayı severek yapmanız lazım. Sizlerden beklentimiz bu yönde. Çok okumanız ve telefon, tablet, bilgisayar ve televizyon alışkanlıklarını sınırlandırmanız lazım. Bu noktada yaşamımız kolaylaştıran ve aynı zamanda zorlaştıran teknolojiyi doğru ve yerinde kullanmamız lazım.” dedi.

Öğrencilerle hedeflerine ve ileride olmak istedikleri mesleklere yönelik sohbet eden Sarıibrahim ziyaretin öğrencilere derslerinde başarılar diledi.

Akabinde öğretmenlerle de bir araya gelen Sarıibrahim, öğrencilerin yetişmesinde büyük emekleri olan öğretmenlere teşekkür etti.